You are here
Poczta Polska przejdzie na elektryczne auta już jesienią artykuły News 

Poczta Polska przejdzie na elektryczne auta już jesienią

Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, Poczta Polska wprowadzi do swojej floty kilkadziesiąt elektrycznych aut o ładowności do 800 kg. Ruszyły testy, które odbywają się w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Zabrzu, Krakowie i Pruszczu Gdańskim.

Poczta Polska
fot. Poczta Polska

Podjęliśmy decyzję o dołączeniu do naszej floty pierwszych kilkudziesięciu aut elektrycznych. Chcemy rozpisać przetarg na ich pozyskanie. To efekt ubiegłorocznych testów tego typu pojazdów w naszej firmie. Dzisiaj zaczynamy kolejny etap sprawdzania samochodów elektrycznych w codziennej pracy – tym razem o większej ładowności. Elektryczne auta będą przyjazne mieszkańcom miejscowości, w których problemem jest hałas drogowy i komunikacyjne zanieczyszczenie powietrza. Planujemy wymianę części floty na pojazdy elektryczne różnych kategorii – mówi Przemysław Sypniewski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska i elektromobilność

Pierwsze testy zakładające wzbogacenie floty auto Poczty Polskiej miały miejsce już w tamtym roku, o czym informowaliśmy was na łamach Vipmultimedia. Sprawa dotyczyła jednak niewielkich pojazdów, czyli modeli Citroen Berlingo, Melex 381, 382 i 391, Nissan e-NV200, Peugeot Partner, Renault Kangoo, Zeppelin Goupil G4 i G5. Tym razem przyszła pora na nieco ładowniejswze jednostki.

Na ulice wspomnianych miast wyjedzie kilkanaście jednostek o masie do 3,5 tony i ładowności do 2800 kilogramów, które będą zasilane prądem elektrycznym. Wśród pojazdów znajdą się takie modele jak Renault Master Z.E., Volkswagen e-Crafter, Maxus-Hitachi oraz Mercedes e-Vito.

Dopiero zakończenie całej procedury testowej pozwoli stwierdzić, czy wszystkie sprawdzane w „akcji” pojazdy zostaną finalnie włączone do floty, którą dowodzi Poczta Polska.

Źródło: Poczta Polska

Related posts

Leave a Comment