Poczta Polska z samochodami elektrycznymi? Ruszyły testy

Nawet “poczciwa” Poczta Polska nie może bronić się przed nowymi technologiami. Firma ogłosiła właśnie rozpoczęcie testów pojazdów elektrycznych, które po wyłonieniu najatrakcyjniejszych modeli, pozwolą zastąpić wysłużoną już flotę aut spalinowych. Elektryki z pocztowym logo będzie można spotkać między innymi na ulicach Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa oraz Poznania.

Poczta Polska

Każda podobna wiadomość utwierdza mnie w przekonaniu, że przyszłość transportu wszelakiego należy do pojazdów elektrycznych. Rozwiązanie to jest tańsze, wygodniejsze oraz bardziej ekologiczne od tradycyjnych pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi. Atrakcyjność elektryków dostrzegli również pocztowcy.

Poczta Polska z elektrycznymi samochodami

Poczta Polska zaprosiła do współpracy w testach obecnych na polskim rynku producentów elektrycznych aut o ładowności do 800 kg. W pierwszym etapie pocztowcy sprawdzą dwadzieścia modeli aut należących do ośmiu różnych producentów, jednak targetem na rok bieżący są testy ponad 50 samochodów elektrycznych.

  • Chcemy w ruchu ulicznym sprawdzić, czy elektryczne samochody dostawcze spełnią oczekiwania Poczty Polskiej. Będą je testowali listonosze, kurierzy i kierowcy rozwożący materiał do placówek. Zatrudniamy ok. 80 tysięcy pracowników w całym kraju, około 25 tysięcy to listonosze. Daje to duże możliwości zastosowania pojazdów elektrycznych. Niewiele podmiotów wykorzystuje rozwiązania logistyczne czy informatyczne w skali porównywalnej z Pocztą – mówi Prezes Zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Poczta Polska

Poczta sprawdzi pojazdy producentów takich jak Renault, Nissan, Citroel, Peugeot oraz Melex. Testy pozwolą sprawdzić dokładną ładowność, metodę dostarczania energii oraz osiągi. Dopiero po zestawieniu danych z kosztami, które Poczta Polska ponosi obecnie, możliwe stanie się podjęcie decyzji o nawiązaniu stałej współpracy z jednym lub wieloma producentami.

Źródło: Poczta Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...