You are here
Pojemne dyski SSD od Foremay w 2015 roku Sprzęt 

Pojemne dyski SSD od Foremay w 2015 roku

Pewnie niewielu z Was kojarzy firmę Foremay? Warto zapoznać się trochę bliżej z tą spółką, ponieważ właśnie poinformowała o planach wprowadzenia na rynek dysków SSD o pojemności 8 TB. Pewnie w dobie ogromnych możliwości składowych dysków talerzowych taka informacja nie robi wrażenia, ale… szybkie SSD to zupełnie inna bajka.

 

Póki co tak duże pojemności będą raczej dostępne dla profesjonalnych użytkowników, tudzież firm, ze względu na swoją bardzo wysoką cenę, ale… jak wiemy z doświadczenia z czasem każdy sprzęt tanieje i zaczyna być kupowany również przez standardowych klientów. Oby tak się stało jak najszybciej, korzystanie z tej technologii jest bardzo wygodne i korzystne, sama po przeprowadzce systemu na dysk SSD zauważyłam kolosalną różnicę, nie wspominając o szybkości ładowania gier…

Jak to będzie z tym sprzętem od Foremay? Model z 8 TB pamięci będzie oznaczony jako EC188. Według producenta ma oferować prędkość odczytu i zapisu na tym samym poziomie, czyli 500 MB/s. Wydajność losowa podczas działań na próbce 4K osiągnie 100 000 IOPS. Imponująco?

Póki co wszystkie konkrety na temat specyfikacji nie są znane, ale już wiemy, że skoro dyski będą kierowane na rynek specjalistyczny, to nie zabraknie między innymi sprzętowego szyfrowania AES 256-bit i funkcji autodestrukcji certyfikowanej jako TCG Opal 2.0. Obudowa urządzeń ma format 2,5″, a SSD do komunikacji wykorzysta oczywiście interfejs SATA 6 Gb/s.

Cena na ten moment pozostaje niewiadomą, ale z pewnością będzie wysoka. Tak samo nie podano jeszcze dokładnej daty dopuszczenia sprzętu do sprzedaży – przypuszczalnie będzie to rok 2015, czyli ten sam, w którym konkurencyjna firma SanDisk pokaże swój 8 TB model.

Źródło: Foremay

 

Related posts

Leave a Comment