Pokazy dla seniorów

Pokazy dla seniorów: UOKiK bierze się za oszustów

Nie twierdzę, że wszystkie bez wyjątku pokazy dla seniorów, na których osoby starsze mogą zakupić towary lub usługi, są próbami oszustwa. Niemniej, lwia ich część wypełnia znamiona tegoż występku. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego trafia ogrom spraw związanych ze wspomnianymi pokazami, postanowił działać. Szykuje się zaostrzenie przepisów i kar.

Pokazy dla seniorów

Aż chce się krzyknąć “i bardzo dobrze”. Do czerwoności rozpala mnie fala oszustw, na które dają się nabrać starsze osoby, dodam – schorowane osoby. Firmy trudniące się handlem towarami oraz usługami, które, mimo dyskusyjnej jakości, oferowane są po zawyżonych cenach, powinna spotkać kara. Taką szykuje dla nich UOKiK.

Pokazy dla seniorów pod lupą UOKiK

Jak podaje GazetaPrawna, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta szykuje przepisy, które w znacznym stopniu utrudnią działalność oszustów organizujących pokazy dla seniorów. Co dokładnie zawrze się w tworzonym dokumencie?

Propozycje zakładają na przykład konieczność rejestracji wszystkich pokazów i prezentacji w Inspekcji Handlowej. Mało tego — podczas rejestracji organizator będzie zobowiązany do dokładnego opisania celu i planowanego przebiegu spotkania. Jeśli formalności nie zostaną dopełnione, osoby, które uczestniczyły w pokazie i dokonały na nim zakupów, będą mogły w stosunkowo prosty sposób zrezygnować z nich.

To jednak nie wszystko. W związku z częstą sprzedażą produktów oraz usług medycznych przez handlowców, a nie jak się przedstawiają — lekarzy, UOKiK ureguluję także tę kwestię. Kiedy przepisy wejdą w życie, wspomniana sprzedaż będzie możliwa jedynie w siedzibie firmy.

Kiedy?

Zmiany, miejmy nadzieję, w obecnym kształcie mogą wejść w życie w 2019 roku. Czy tak się stanie, odpowiedzieć ciężko, jednak sam fakt prac nad zmianami jest już wiadomością pozytywną.

Źródło: Gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...