CodeWeekUE2x1

Polska edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania startuje już jutro!

Coroczne święto programistów to setki darmowych wykładów, konferencji, szkoleń oraz warsztatów. Właściwie każdy powinien znaleźć w programie coś dla siebie. Nic dziwnego, że CodeWeek przyciąga co roku entuzjastów nowych technologii.

CodeWeekUE2x1

Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jak ważne w dzisiejszych czasach są umiejętności programowania, choćby w najprostszych językach. Czasy, kiedy w szkołach uczono Logo Komeniusza, odeszły w zapomnienie. W programach edukacyjnych coraz częściej pojawiają się kursy kodowania, z których dość sporym zainteresowaniem cieszy się Scratch. Ten podstawowy program pozwala najmłodszym przyswoić zasady działania kodu programistycznego.

W tym roku inauguracja odbędzie się na terenie Narodowego Instytutu Audiowizualnego, następnie zaś chętni będą mogli wziąć udział w poszczególnych wydarzeniach rozrzuconych po całym kraju. Jednym z ciekawszych będzie inicjatywa Mistrzowie Kodowania, współorganizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Samsung Electronics Polska, dzięki której najmłodsi poznają podstawy tajników programowania, w tym wypadku w Scratchu.

CodeWeekEu1x2

Uczestnicy mocniej związani z tematyką również znajdą dla siebie interesujące warsztaty, których pełna lista znajduje się pod tym adresem.

Dla przypomnienia, w ubiegłorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania wzięło udział ponad 150 000 osób, które skorzystały z 4000 eventów na terenie 37 państw. Liczba uczestników, jak i rozmach, z jakim zorganizowano przedsięwzięcie, jasno daje do zrozumienia, że warto zainteresować się CodeWeek 2015.

Źródło: Samsung Electronics Polska.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...