You are here
[Poradnik] Czy i jak często robić backupy? poradniki 

[Poradnik] Czy i jak często robić backupy?

Wiele osób potrzebę wykonywania częstych backupów uważa za rzecz zupełnie zbędną. Dopiero gdy wydarzy się nieszczęście i ważne dane zostaną bezpowrotnie utracone, użytkownik zdaje sobie sprawę z własnego zaniechania. „Asustor” przekonuje, że z jego NAS-ami problem ten przestanie obowiązywać.

Serwery NAS poradnik Slide

W przypadku produktów „Asustora” przeprowadzenie archiwizacji danych umożliwiają programy „Backup Plan” (dla PC-tów) lub „Time Machine” (dla MAC-ów). Jednocześnie użytkownik nie musi martwić się o brak miejsca czy bałagan z plikami. Dzięki technologii „MyArchive” istnieje możliwości utworzenia backupu na twardych dyskach podpiętych pod NAS, które następnie można wyjąć i przechowywać osobno lub podpiąć bezpośrednio do komputera.

Od przybytku głowa nie boli

„Asustor” starał się zadbać o to, by jego produkty dawały wiele możliwości co do wyboru miejsca przechowywania plików. Dzięki temu dane mogą trafiać do „chmury”, na serwery FTP, a także zewnętrzne dyski wyposażone w złącze USB. NAS-y „Asustora” mają na przednim panelu port USB 3.0 i po wcześniejszej konfiguracji urządzenia można dokonywać szybkiego backupu przy pomocy jednego guzika lub aplikacji na urządzenia mobilne.

Oszczędność czasu

By uchronić użytkownika od ciągłego sporządzania pełnych backupów, producent zaimplementował w swoich NAS-ach system „Rsync”. Dzięki niemu dysk sieciowy kopiuje tylko te dane, które od czasu ostatniej archiwizacji uległy zmianie. 

Dosięgnąć „chmury”

Do sprawnego zarządzania przechowywanymi plikami służy z kolei aplikacja „AiData”, dostępna na systemy „Android” oraz „iOS”. Przy jej pomocy istnieje także opcja logowania się bezpośrednio do publicznych „chmur” – dyski sieciowe „Asustora” pozwalają bowiem na korzystanie z „chmur”: „ASUS-a WebStorage”, „BitTorrent Sync”, „Dropbox”, „Google Drive”, „HiDrive”, „Microsoft OneDrive”, „OwnCloud” czy „WonderBox”.

Więcej szczegółów na temat modeli produktów marki „Asustor” znajdziecie na oficjalnej internetowej stronie producenta.

Źródło: Asustor, Vpnranks.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment