dla Studenta

Smart-poradnik zakupowy dla studenta

Mamy październik, a co za tym idzie — wielu naszych czytelników wraca na uczelnie. Studiowanie nie jest zajęciem prostym, a co za tym idzie, warto wyposażyć się w elektronikę, która w mniej lub większym stopniu ułatwia, lub umila cały proces edukacyjny. Zapraszamy do smart-poradnika zakupowego dla studenta.

dla Studenta

W teorii nauka bez zbędnych rozpraszaczy jest najefektywniejszą jej formą. Praktyka pokazuje jednak, że zdobycze techniki pozwalają na jeszcze skuteczniejsze przyswajanie wiedzy, jej utrwalanie oraz umilanie czasu na niej spędzonego. Podpowiadamy, w jakie urządzenia powinien wyposażyć się student.

Powerbank dla studenta

Nieistotne jak dobrą baterię posiadają używane przez was smartfony. Niemal zawsze okazje się, że jest to wartość niewystarczająca na pełen dzień intensywnej pracy sprzętu bez podłączania do go ładowarki. Dzisiejsze urządzenia mobilne to istne kombajny, które używamy do czytania, pisania, fotografii, komunikacji, skanowania oraz konsumpcji multimediów. Nie powinno więc dziwić nikogo to, że w kwestii zasialania potrzebne jest dodatkowe “wsparcie”.

Ze swojej strony chciałbym zaproponować wam trzy sensowne wybory w kwestii powerbanków. Pierwszy to ADATA P20100 o pojemności 20100 mAh, który z powodzeniem powinien wystarczyć większości z was. Model posiada przyjemną stylistykę oraz pomocne diody informujące o stanie naładowania. Jeśli wystarczy wam nieco mniejsza pojemność, powinniście zainteresować się Asusem ZenPower 10050 lub Primo Thin 10000 od Trusta.

Magazynowanie plików

Żyjemy w erze dysków chmurowych, ale nie ma to, jak backup na fizycznym nośniku. Właśnie dlatego każdy student powinien mieć w swoim plecaku lub torbie dysk przenośny. Wiemy, że zależy wam na niskich cenach, dlatego proponujemy dyski talerzowe. Pierwszy to Canvio Basics 2.5 1TB z USB 3.0 od Toshiby, z którego będą zadowoleni przede wszystkim fani konserwatywnej stylistyki. Bardziej “szalone” dusze mogą zastanowić się nad wyborem Seagate Backup Plus 1 TB 2,5″.

Co z tabletami?

Niektórzy uważają je za przerośnięte smartfony i relikt przeszłości, ale nie sposób odmówić im funkcjonalności. Urządzenie te idealnie sprawdzają się jako notatniki i szkicowniki na wykładach. Jakimi konkretnie modelami powinniście się zainteresować? Wszystko zależy od waszych preferencji systemowych. Fani produktów Apple powinni wybrać model iPad mini 4 z pamięcią 128 GB, entuzjaści Androida — model Samsung Galaxy A 10.10 Wi-Fi 32 GB.

Bez komputera ani rusz

Nawet jeśli sądziliście, że tablet wypełni większość stawianych przed nim zadań, musicie wiedzieć, że w zestawie dla studenta nie może zabraknąć też komputera. Naturalnie, przenośnego. Jeśli ogranicza was budżet, ale zależy wam na rozsądnej konfiguracji, powinniście zainteresować się komputerem Dell Inspiron 17 5770, natomiast osoby, dla których wydatek ponad 3000 złotych nie robi wrażenia, mogą skupić uwagę na ThinkPad L480 od Lenovo.

Chwila wytchnienia od nauki

Choć dla studenta najważniejsza jest nauka, każdy musi znaleźć chwilę na odrobinę rozrywki. Jedną z tańszych, ale tez przyjemniejszych jest muzyka. Można słuchać jej na dwa sposoby — publicznie ze znajomymi lub samodzielnie, zamykając się w swoich myślach. W przypadku pierwszej opcji studentowi może przydać się głośnik JBL GO+, w drugiej słuchawki na pałąku Creative Labs Sound Blaster JAM.

Wszystkie wymienione artykuły dla studenta znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...