Prawdziwi bohaterowie w ogarniętym wojną świecie…

This War of Mine” jest projektem, który od początku miał wyjść poza ramy „wirtualnego” świata. Czy zamysł twórców się sprawdzi?

Głównym celem przyświecającym zespołowi 11 bit studios, przy tworzeniu produkcji „This War of Mine”, było osadzenie wydarzeń w rzeczywistym świecie. Wszystkie budynki, elementy otoczenia, czy lokacje wyglądają jakby były żywcem wyjęte z otaczającego nas świata. Podobnie ma się sprawa, w przypadku antagonistów, na które trafimy w produkcji.

W pracach nad postaciami wykorzystano wizerunki pracowników 11 bit studios, ich znajomych oraz krewnych. Studio postanowiło nie angażować z aktorów i anonimowych modeli 3D tłumacząc to tym, iż podczas konfliktu zbrojnego ciężko trafić na osoby z zadbaną fryzurą, perłowo białym uzębieniem i w strojach, jakby dopiero co wrócili z wyprzedaży sezonowych.

Słowa nie zawsze oddają, to co chcemy przekazać, więc najlepiej jeśli zobaczycie całość na filmie. Z materiału dowiemy się, jak Olek – programista – zostaje postacią, a dokładnie księdzem, w grze. Wszystko za sprawą, użytej specjalnej technice skanowania:

http://www.youtube.com/watch?v=_RHXqG7HlEM

Każdą postać, którą uświadczymy, w tytule do świata gry wprowadzono powyższą metodą. Zaproszenie do sesji scanningu bohaterowie reprezentują odmienne zawody, są w różnym wieku oraz mają własną przeszłość. Nie zdziw się wiec, jeśli podczas rozgrywki trafisz na postać, którą znasz w realnym świecie. Może, to być twój szef, wujek, nauczyciel, z którym będziesz musiał walczyć o przetrwanie w oblężonym mieście. Jesteś na, to gotowy?

http://www.youtube.com/watch?v=3fv-iwk9DWc

Więcej informacji, o projekcie uzyskacie odwiedzając oficjalną stronę „This War of Mine” oraz facebook’owy profil gry.

Źródło: 11 bit studios

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...