KPRMsnapchatkod655

Premier ze snapchatem, czyli SM w polityce

W środę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ruszyłą z politycznym snapchatem. Ten typ komunikacji to nowość na polskim rynku.

 
Dotychczas najbardziej popularnym politykiem na snapie był Robert Biedroń. Teraz premier Beata Szydło ma szanse odebrać mu laur. Za konta odpowiedzialny jest  bowiem Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, który odpowiada za komunikację rządu w internecie.
 
29-letni Szefernaker był jednym z ojców sukcesu PiS wśród młodych. W PiS nazywany jest „cyfrowym szogunem”. Młody polityk jest symbolem swojego pokolenia. Wykształcony, doskonale poruszający się po social mediach, fachowy i ma nieskazitelny wizerunek. W rozmowie z naTemat działacz PiS z Pomorza charakteryzuje go jako technokratę. Szefernaker jest w grupie specjalistów, którzy nie angażują się w ideologiczne spory i personalne zagrywki. Szydło i Dudę młody polityk uwiódł fachową wiedzą. Ci natomiast tak mu zaufali, że pozwolili by grupa Szefernakera „przejęła internet”.
 
KPRMsnapchatkod655
 
Potem były setki godzin w Dudabusie i Szydłobusie. Podczas nich Szefernaker zbliżył się z kandydatami, dla których często prawą ręką. Po wyborach tygodnik „Polityka” podsumował, że to właśnie dzięki kampanii w internecie PiS odniósł sukces. Notowania młodego posła rosły. W środowisku PiS mówi się nawet o politycznej chemii jaka łączy premier Szydło z młodym specjalistą od social mediów.
 
Podobno to właśnie Szefernaker znalazł klucz do Beaty Szydło. Nie zmuszając do sztuczności ocieplił wizerunek kandydatki na premiera. Dzięki niemu Szydło zainteresowała się Twitterem, gdzie wypadała o niebo lepiej niż premier Ewa Kopacz. Stosowano inforafiki, ale plotki też mówią o powstających w biurze medialnym PiS memach dyskredytujących opozycję, jak i w pomocy regionu przy trollingu. To prawdopodobnie spowodowało, że PiS doskonale radzi sobie w internecie i wspierany przez prawicowe media dociera do swoich wyborców.
 

– Premier Beata Szydło ceni sobie wszelkie kanały komunikacji, jakie stwarzają nowe technologie i internet. Ważny jest dla niej bezpośredni kontakt z ludźmi, będzie z niego korzystać również za pośrednictwem nowego kanału na Snapchacie – wyjaśniał portalowi Wirtualnemedia.pl minister  Szefernaker.

 

Aby odnaleźć na Snapchacie konto KPRM należy wyszukać w aplikacji nazwę „Premier_RP” lub zeskanować kod.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

 
 
 
 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...