Premiera Deadlings – czy zombie może wzbudzić sympatię?

Już dziś swoją premierę ma nowa produkcja Artifex Mundi oraz Nimbi Studios. Z dosyć osobliwą grą zręcznościową, na początku będą mogli zapoznać się użytkownicy „okienek” z numerkiem osiem i Windows Phone 8.

Głównym bohaterem gry studia Artifex Mundi jest Śmierć. Cierpiący na samotność, wpada na pomysł, jak rozwiązać mocno doskwierający mu problem. Postanawia uruchomić „Projekt Deadlings”. Pod tą nazwą kryje się plan usunięcia nękających ludzi zombie. W nowo nabytej fabryce organizuje, więc labolatorium, w którym rozpoczyna testy na budzących grozę umarlakach.

Każdy martwy uczestnik musi przejść serię stu badań labolatoryjnych, naszpikowanych zabójczymi pułapkami i zagadkami. Zwierzyniec żywych trupów przedstawia się, w miarę różnorodnie. W skład D-Teamu wchodzą cztery rodzaje pacjentów. I tak mamy:

  • Bonesack – to przykład pośmiertnego ADHD, który potrafi biegać i skakać, zupełnie nie jak typowy zombie,
  • Creep – reprezentuje nieumarłą przyssawkę, posiadającą umiejętności przyczepiania się do ścian i sufitów,
  • Lazybrain – to z kolei były filozof, który przez totalny brak woli życia pozwala w pełni sobą kontrolować,
  • Stencher – ostatni z zombiaków, w którego dane nam będzie się wcielić opanował oryginalną umiejętność latania na własnych gazach.

Zadanie, które przed nami postawiono to tak pokierować całą grupą, wykorzystując przy tym indywidualne właściwości każdego z umarlaków, aby pomyślnie przejść wszystkie testy, przygotowane przez Kostuchę. Wygraną zagwarantuje nam opanowanie trybów: strategicznego, umożliwiającego zaplanowanie działań i ruchów naszych podopiecznych oraz zręcznościowego, gdzie wyzwaniu poddane będą spostrzegawczość i szybkość reakcji. Rezultat eksperymentu jest mierzony przez ilość zebranych mózgów – lepsze wyniki odblokowują specjalne osiągnięcia i nagrody.

Deadlings debiutuje dzisiaj na Windows 8, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.  Na początku marca przewidziana jest premiera na urządzenia iOS i Android. Pod koniec miesiąca gra pojawi się Steam.

http://www.youtube.com/watch?v=PYvDodoDu4I

Więcej o produkcji dowiedzieć się można tutaj oraz na oficjalnym fanpage’u Deadlings, a za niecałe 7zł zakupimy ją w tym miejscu.

Żródło: Artifex Mundi

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...