Premiera Fable Anniversary – „jedynka” w HD atakuje amerykański rynek

Już dziś swoją premierę ma odświeżona wersja pierwszej części FableFable Anniversary-. Gdyby jednak komuś nie wystarczyła tylko pierwsza odsłona serii może się zaopatrzyć w dwie dodatkowe nabywając cały zestaw – Trilogy.

Remake kultowego RPG-a akcji studia Lionhead debiutuje dziś w USA na platformę XboX 360. Odświeżenie grafiki Fable, podniesionej do rozdzielczości 1080p zawdzięczamy 10-tym urodzinom serii. Prócz poprawienia walorów wizualnych, tytuł wzbogacony został o takie elementy jak: usprawniony interfejs i ekrany menu, możliwość zapisania stanu gry w dowolnym momencie, system osiągnięć oraz obsługę zewnętrznych urządzeń mobilnych w ramach usługi Xbox SmartGlass. Produkcja oferuje dodatkowe treści, które zawierała edycja wydana na komputery osobiste – Fable: Zapomniane Opowieści. W rocznicowe wydanie gry zagrają wyłącznie użytkownicy Xboxa 360.

Pierwsze recenzje nie napawają optymizmem. Jedynym zauważalnym elementem poprawionym w stosunku do oryginału jest grafika. Niestety, minusy zauważone w starszej wersji zostały zachowane. Mało precyzyjny system walki, nieduży świat o tunelowej strukturze, problemy ze sterowaniem, niedoszlifowana praca kamery i inne mniej lub bardziej irytujące graczy błędy sprawiają, że Fable Anniversary spodoba się wyłącznie fanom pierwowzoru, którym owe niedoskonałości zbytnio nie przeszkadzały w rozgrywce. Trochę szkoda, bo tytuł zasługuje na bliższe poznanie. Oceny przyznane produkcji przez zachodnie media oscylują w granicach 70%.

Osobom niezaznajomionym z powyższą serią polecam zaopatrzyć się w edycję Trilogy, w której skład oprócz poprawionej graficznie jedynki wchodzą dwie kontynuacje.

http://www.youtube.com/watch?v=OX8ugxA-F94

W Polsce obie edycje ukarzą się 7 (piątek) lutego. Więcej informacji znaleźć możecie na oficjalnej stronie produkcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...