Premiera produkcji o życiu Chrystusa jeszcze w tym roku

Niedawno dowiedzieliśmy się, iż Mel Gibson ma w planach nakręcenie kolejnej odsłony „Pasji”. Jak się jednak okazuje to nie jedyny powstający projekt poświęcony osobie Syna Bożego. Według serwisu „Variety”, pod koniec tego roku do dystrybucji cyfrowej trafi pierwszy film ukazujący życie, śmierć oraz zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa w formacie „VR”, czyli „Jesus VR – The Story of Christ”.

Jesus VR Slide

Urządzenia wirtualnej rzeczywistości coraz bardziej wdzierają się do naszego życia. Nie ma się jednak, co dziwić. W końcu wspomniana technologia kryje w sobie olbrzymi potencjał. Oprócz gier można ją również wykorzystać przy produkcji filmów, jak miało to miejsce w przypadku portalu „Pornhub”. Na horyzoncie pojawił się dość ciekawy projekt o nazwie „Jesus VR – The Story of Christ”.

90-minutowy film w rozdzielczości 4K UDH oraz 360-stopniowym widoku, za którego stworzenie odpowiedzialne zostały firmy „Autumn Products” oraz „VRWERX” powstał z myślą o wszystkich liczących się platformach „VR” takich jak: „Google Cardboard”, „HTC Vive”, „Oculus Rift”, „PlayStation VR” czy „Samsung Gear”. Obraz wyprodukowany z wykorzystaniem kamer „Sony Alpha 7” oraz smartfona „Samsung Galaxy Note 5” z goglami „Gear VR” opowiada historię życia Jezusa od momentu jego narodzin po męczeńską śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie.

Jesus VR Screen

Obraz został nakręcony w październiku 2015 roku we włoskiej Materze, gdzie swego czasu trwały zdjęcia do gibsonowskiej „Pasji”. Głównym producentem tytułu został Enzo Sisti (m.in. Pasja, Koneser, Ben-Hur), stanowisko reżysera objął David Hansen (współproducent Lovesong, Piekielnego chłopaka i Rozrywki), scenariusz opracował Andre van Heerden, w tytułową rolę wcielił się australijski aktor Tim Fellingham, natomiast za konsultacje teologiczne odpowiada jezuita William Fulco. Pozostałe postaci odegrają: Mish Boyko (Piotr), Christian Serritiello (Andrzej), Rhys Howells (Judasz) i Matteo Carlomagno (Jan). Osobom oczekującym doznań przewyższających te z „Pasji” chcącym poczuć się jak jeden z uczniów Chrystusa pomysł powinien przypaść do gustu.

To najbardziej pasjonująca historia wszechczasów i wirtualna rzeczywistość jest idealna do jej opowiedzenia. Widzowie poczują, że są z Jezusem i jego uczniami. – powiedział David Hansen, reżyser filmu.

Jesus VR Screen 2

Premiera „Jesus VR – The Story of Christ” ma nastąpić w grudniu tego roku, a obraz trafi do oferty popularnych platform „VOD”.

Więcej informacji na temat produkcji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy „Autumn Productions”.

Źródło: Engadget.com, Variety.com, AutumnVR.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...