Pres 750x300 1

Prestigio z nowym Windowsem na pokładzie

System Windows 10 już od kilku dni hula na milionach sprzętów rozsianych po całym świecie. Microsoft ma powody do zadowolenia, bo póki co, większość głosów opisujących nowe okienka przemawia na ich korzyść. Teraz nadchodzi pora na sprzęty mobilne, a jednymi z pierwszych wyposażonych od razu w Windows 10 mają być tablety od Prestigio.

 
Pres 750x300 1
Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży mają trafić dwa dobrze znane modele tabletów od Prestigio, które od razu po włączeniu będą działały na Windows 10. Mowa o serii Visconte, a wprowadzone modele różniła będzie przekątna ekranu, choć to nie jedyne różnice. Cieszy jednak to, że producent szybko zareagował na sytuację rynkową i klienci, którzy nie chcą lub nie potrafią samodzielnie przeprowadzić aktualizacji (dostępnej m.in. w modelach Visconte Quad i Vicsonte 3), dostaną gotowy do użycia produkt.
Większy z modeli Visconte ma mieć przekątną ekranu 10,1 cala oraz rozdzielczość 1280×800 px. Sam wyświetlacz wykonano w technologii LCD IPS, co zapewnić ma doskonałą jakość obrazu. Sercem urządzenia będzie procesor Intel Atom Z3735F taktowany 1,33 GHz (z Turbo Boost 1,83 GHz), wspierany przez zintegrowaną kartę graficzną Inte HD Graphics oraz 2 GB RAM. Użytkownik w zależności od wybranego przez siebie wariantu dostanie 16, 32 lub 64 GB pamięci SSD. Akumulator 7800 mAh ma zapewnić do 9 godzin pracy.
 
Pres 750x300 2
Mniejszy Visconte ma 8 cali, a jego ekran został wykonany w identycznej technologii jak większego modelu. Również rozdzielczość pozostała taka sama. Inny jest natomiast procesor, to dalej Intel Atom, ale Z3735G. Zmniejszono również pamięć RAM do 1 GB. Akumulator to tylko 4000 mAh, choć producent zapewnia, że sprzęt ma wytrzymać do 9 godzin pracy. Oba tablety wyposażono w aparaty o matrycy 2 megapiksele, WiFi, microHDMI, microUSB i Bluetooth 4.0. W sprzedaży ma się pojawić także wersja z modemem 3G, a także specjalna wersja z aplikacjami Intel Education.
Możliwość podłączenia do tabletów klawiatury daje użytkownikom nowe możliwości, szczególnie, że system Windows 10 jest znacznie łatwiejszy w obsłudze. Cen sprzętów jeszcze nie ujawniono.
Źródło: Prestigio
Fot: jw.
_______________
Szeroki wybór tabletów znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...