Proinnowacyjne usługi

Proinnowacyjne usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw — jak zdobyć dofinansowanie?

Masz pomysł, wizję, której realizacja wymaga dodatkowych środków pieniężnych oraz wsparcia w przeprowadzeniu wieloetapowych procesów? Świetnie, dzięki programowi POIR 2.3.1 możesz liczyć na dofinansowanie inwestycji początkowych oraz usług doradczych ze środków unijnych. Mówimy o wsparciu na poziomie do 70 proc. kosztów kwalifikowanych oraz do 70 proc. kosztów usług doradczych.

Proinnowacyjne usługi

Unia Europejska to nie tylko obowiązki i poczucie przynależności. To również pomoc w zakresie rozwoju wielu gałęzi szeroko pojętego przemysłu. Możliwość sfinansowania całkowicie nowego projektu lub dofinansowania zmian, które zamierzasz przeprowadzić w swojej firmie, pojawia się cyklicznie i grzechem byłoby każdorazowo lekceważyć okazję. Pamiętaj, twój sukces to sukces Polski, a sukces Polski przekłada się na międzynarodową pozycję całej Europy.

Proinnowacyjne usługi — czym są?

Innowacja od wieku stanowiła motor napędowy przemysłu. To sprawa oczywista, jednak rozwój wymaga odpowiednich środków pieniężnych, o wsparciu merytorycznym oraz badawczym nie wspominając. Przedsiębiorcy z segmentu MŚP niekiedy ciężko sfinansować proinnowacyjne usługi. W tym miejscu z pomocą przychodzi Unia Europejska i fundusze przeznaczone na rozwój. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, czyli do informacji, o tym, jak otrzymać dofinansowanie, muszę wyjaśnić, czym są proinnowacyjne usługi.

W rozumieniu POIR, za proinnowacyjne usługi możemy uznać innowacje technologiczne produktowe oraz innowacje technologiczne procesowe. W pierwszym przypadku mówimy o tworzeniu nowego wyrobu lub znacznym jego ulepszeniu. Druga innowacja technologiczna zakłada stworzenie nowej lub udoskonalenie obecnej metody produkcji, lub dostawy.

Jeśli wydaje ci się, że twój pomysł nie do końca wpisuje się w definicję innowacyjności, może faktycznie jednie ci się wydaje. Skontaktuj się z nami, porozmawiajmy, o tym, w jaki sposób możemy pomóc ci i twojemu przedsiębiorstwu w dopasowaniu wizji do możliwości otrzymania środków unijnych.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (POIR) — jak otrzymać dofinansowanie?

Proinnowacyjne usługi

Po pierwsze, chcąc zminimalizować ryzyko odrzucenia wniosku, warto skorzystać z usług osób, które zajmują się tym na co dzień. Nieskromnie polecę w tym miejscu B2-Biznes. Przeprowadzimy cię przez cały proces oraz odpowiemy na wszystkie twoje pytania związane z POIR 2.3.1.

Dofinansowanie na proinnowacyjne usługi waha się od 50 do 500 tys. złotych na usługi doradcze oraz do 1 mln złotych na samą inwestycję. Rozpisujemy projekty na kwoty od 100 tys. złotych do nawet 1,5 mln złotych, jednak nie lubimy ograniczeń i chętnie pomożemy ci w osiągnięciu nieco innych celów.

Z opisywanego programu 2.3.1 mogą skorzystać mikro (do 8 pracowników), małe (do 49 pracowników) oraz średnie (do 249 pracowników) przedsiębiorstwa spoza woj. Mazowieckiego. Co ciekawe, chcąc wziąć udział w konkursie, nie musisz prowadzić działalności poza Mazowszem. Wystarczy, że otworzysz oddział w innym województwie, gdzie będzie realizowany projekt.

Wiemy, że zależy ci na czasie, miarodajnych efektach oraz konkretnym wsparciu w działaniu. Zaoferujemy ci to wszytko i wiele więcej — skontaktuj się z nami i omówmy wspólnie twój pomysł. Metodyczna analiza wizji rozwoju przedsiębiorstwa o proinnowacyjne usługi to dopiero pierwszy etap. O reszcie opowiemy ci na spotkaniu.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pozyskaniem dotacji i współpracą w tym zakresie zapraszamy do wypełnienia ANKIETY.

Dodaj komentarz

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...