motorolkax750x300

Projekt ARA – modułowy smartfon od Motoroli?

Na początku września pisaliśmy wam o projekcie Phonebloks. Pomysłodawcy mieli w zamyśle stworzenie smartfona, z wymiennymi podzespołami w formie prostokątów. Idea zacna, lecz wizja realizacji nie należała do realnych. Na szczęście Google podłapało pomysł i sytuacja może ulec zmianie…

motorolkax750x300

Motorola, będąca obecnie częścią Google, zainteresowała się poważnie projektem PhoneBocks. Firma pracuje nad bliźniaczym projektem o nazwie ARA. Mało tego, producent współpracuje z programistami odpowiedzialnymi za PhoneBloks, dzięki czemu pierwsze efekty prac powinny być widoczne w ciągu kilku miesięcy.

nexusae0 ara1blogpoost thumb

Projekt ma na celu stworzenie urządzenia zbudowanego z części stałej, czyli sztywnej ramy, na której będą osadzone poszczególne podzespoły takie jak wyświetlacz, aparat, pamięć RAM, ROM, procesor oraz dodatkowe moduły (Bluetooth, NFC).

Pomysł wręcz genialny,  lecz z pewnością nie spodoba się innym producentom. Możliwość dokupienia „podzespołów”, znacząco wydłuży długość życia urządzenia. To z kolei zmniejszy sprzedaż nowych modeli. Tutaj może pojawić się konflikt interesów, prowadzący do swoistej wojny pomiędzy firmami.

Tak czy inaczej, jeśli projekt zostanie zrealizowany i w sklepach pojawią się modułowe smartfony, skorzysta na tym głównie użytkownik, który sam zdecyduje czego właściwie potrzebuje w swoim urządzeniu.

Źródła: AndroidCentral, Engedget, AndroidPolice. 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...