Prywatne komentarze

Prywatne komentarze na Facebooku. Rozwiązanie w fazie testowej

Pomysł, aby na Facebooku wdrożono prywatne komentarze, nieco przeczy idei serwisu społecznościowego, który z natury służy uzewnętrznianiu się przed ogółem wspólnoty FB. To prawda, lecz uważam, że ukrycie komentarzy w konkretnych przypadkach i dla konkretnych osób jest strzałem w dziesiątkę. W końcu nie z każdą osobą chcemy wchodzić w interakcje, a nimi właśnie są komentarze.

Prywatne komentarze

Zuckerberg testuje właśnie nowe rozwiązanie, które w niezwykle prosty sposób pozwoli kontrolować dalszy los naszego “komentarza” w serwisie FB. Brzmi to dość dziwnie, zwłaszcza że, jakby nie patrzeć, komentarze pod postami służą dzieleniu się z innymi użytkownikami naszym zdaniem. Po co więc włodarze społecznościówki planują wdrożenie nowej funkcji? Powodów jest co najmniej kilka.

Po co nam prywatne komentarze?

Konto na Facebooku mogą posiadać w zasadzie wszyscy, poza nielicznymi wyjątkami oraz dziećmi poniżej określonego w regulaminie wieku. Oznacza to, że zarówno materiały w postaci postów, zdjęć czy ankiet, jak i komentarze mogą przybierać przeróżne formy, niekoniecznie zawierające pozytywny wydźwięk. Hejt oceniający nasz punkt widzenia, mowa nienawiści czy wykorzystywanie opublikowanego przez nas tekstu w celach nie do końca uczciwych, są realnym problemem, z którym muszą walczyć użytkownicy FB.

Możemy blokować konkretnych userów, możemy usuwać pojedyncze wpisy oraz… powstrzymywać się przed komentowaniem. Niestety, opcje te nie należą do najlepszych rozwiązań, przez co użytkownicy nie mogą skutecznie bronić się przed wspomnianymi “atakami”. Facebook zamierza zrobić z tym porządek. Raz na zawsze.

Zasada działania

Prywatne komentarze nie bedą wymagały od nas specjalnego zagłębiania się w ustawienia prywatności. Korzystanie z rozwiązania, będzie prostsze niż nam się wydaje. Podczas tworzenia komentarza, na dole panelu pojawi się niebieska ikonka kłódki. Po jej kliknięciu rozwinie się niewielkie menu, z poziomu którego będziemy mogli wybrać jedną z czterech możliwych aktywności.

  • Komentarz będzie widoczny jedynie dla autora wpisu oraz znajomych
  • Komentarz będzie widoczny jedynie dla autora wpisu, oraz osoby komentującej
  • Komentarz będzie widoczny jedynie dla znajomych
  • Komentarz będzie widoczny publicznie

Jak widać, Facebook zamierza dać nam konkretne narzędzie i pełną swobodę. Wiem, wspomniałem już, że kłóci się to nieco z istotą serwisu społecznościowego, który ma w założeniach służyć do interakcji użytkowników. Niestety, FB nie jest miejscem idealnym, jego użytkownikami nie są jedynie kulturalne i powściągliwe w wydawaniu negatywnych opinii osoby. Niebieska społecznościówka to także siedlisko hejterów, przestępców oraz stalkerów. Właśnie ze względu na powyższe wprowadzenie opcji KOMENTARZE PRYWATNE jest w mojej ocenie działaniem słusznym.

Źródło: TheNextWeb

One Comment

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...