Maxcom12

Przycisk ICE w telefonach Maxcom to świetny pomysł, ale dlaczego nie uświadczymy go w smartfonach firmy?

Maxcom, znany przede wszystkim jako producent telefonów stacjonarnych oraz prostych komórek, wykorzystuje w swoich urządzeniach niezwykle przydatną funkcję ICE. Czym właściwie jest wspomniany przycisk i dlaczego jego brak w innych produktach firmy boli?

Maxcom12

Na początek kilka słów o samej funkcji — ICE (In Case of Emergency) to międzynarodowy skrót, którego celem jest poinformowane ratowników o konieczności powiadomienia o wypadku konkretnej osoby.

Bogatsi o powyższą wiedzę możemy zająć się konkretną funkcją telefonów Maxcoma, mówiąc ściślej przyciskiem ICE. W przypadku produktów firmy wspomniany klawisz owszem — poinformuje o osobie, z którą należy skontaktować się w razie wypadku, lecz to nie wszystko. Możemy zdefiniować na nim dodatkowe dane, jak grupa krwi, uczulenia czy przebyte choroby, czyli to co może przydać się zespołowi ratunkowemu. Wszystkie wymienione dane dostępne będą z poziomu klawisza ICE.

mm720a

Przekonuje was idea „In Case of Emergency”? Mnie tak i to na tyle, że chętnie zobaczyłbym ją u siebie w smartfonie, a już na pewno w urządzeniu mobilnym moich bliskich. Może kupiłbym tacie smartfon Maxcoma, wyposażony w ów funkcję? Chętnie, problem w tym, że na chwilę obecną ICE znajdziemy jedynie w klasycznych telefonach komórkowych producenta.

Na tym etapie mógłbym zwyczajnie zapomnieć o sprawie, ale opisana wyżej opcja w dalszym ciągu wydawała mi się atrakcyjna. Postanowiłem drążyć temat, dzięki czemu dowiedziałem się, iż już w grudniu Maxom pokaże inteligentny telefon wyposażony w ICE. To świetna wiadomość, szczególnie że nie tylko ja mogę być zainteresowany nabyciem tego typu urządzenia.

Tak więc, czekamy Maxcom.

Źródła: Maxcom, własne.

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...