You are here
Przyjęcie iOS 13 na poziomie 50 procent artykuły News 

Przyjęcie iOS 13 na poziomie 50 procent

Pod kontrolą najnowszego systemu iOS 13 pracuje już połowa urządzeń Apple. To wynik, którego Android może pozazdrościć Apple. Sęk w tym, że „trzynastkę” ciężko nazwać w pełni udanym updatem. Dowodzi tego liczba łatek, które Apple serwuje użytkownikom.

iOS 13
fot. Apple

Należę do grona zadowolonych użytkowników urządzeń oraz usług Apple. Z iOS 13 nie miałem nawet najdrobniejszych problemów i prawdę mówiąc, nie pamiętam sytuacji, w której moi znajomi skarżyliby się na takowe. Niemniej, w każdym tygodniu następującym po premierze rzeczonej wersji mobilnego systemu operacyjnego dedykowanego iPhone’om, pojawiają się drobne aktualizacje. Są one związane z głównej mierze z bezpieczeństwem oraz usprawnieniami obecnych w iOS funkcji. Nie wiem, jak dla was, ale u mnie ciągłe update’y o takiej częstotliwości budzą w niepokój.

iOS 13 — świetne przyjęcie „problemowego” systemu

W świecie Androida aktualizacje są tematem kontrowersyjnym. Wsparcie producentów bywa „różne”, lecz w ekosystemie Apple użytkownicy traktują je jako coś naturalnego. Niemniej, większość update’ów nie stanowi zaskoczenia i jest elementem zaplanowanego udoskonalania systemu. Obawy budzą za to zbyt częste update’y, a z takimi mamy miejsce w przypadku iOS 13. Czy mają one wpływ na popularność 13-tki? Skądże.

Aż 55 proc. wszystkich iPhonów wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat pracuje pod kontrolą iOS 13. iOS 12, uzyskuje wynik 38 proc. Jeśli weźmiemy pod uwagę całość urządzeń, które były zalogowane do App Store, wynik 13-tki wyniesie 50 proc., a 12-tki 41 proc. To więcej niż dobre wyniki, które, jak sądzę, poprawią się w ciągu najbliższy kilku miesięcy. Skoro jesteśmy przy iOS, zobaczymy, jak prezentuje się przyjęcie iPadOS.

Aż 41 proc. iPadów wprowadzonych do sprzedaży w ciągu ostatnich czterech lat wykorzystuje do pracy system iPadOS. Z iOS 12 korzysta 51 proc. Natomiast, w ujęciu wszystkich iPadów, wyniki wynoszą odpowiednio 33 proc. i 51 proc. Wpływ na taki rozkład ma oczywiście młody wiek platformy iPadOS, która przy debiucie iOS 13 zastąpiła tabletowa wersję iOS.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment