iOS 13

Przyjęcie iOS 13 na poziomie 50 procent

Pod kontrolą najnowszego systemu iOS 13 pracuje już połowa urządzeń Apple. To wynik, którego Android może pozazdrościć Apple. Sęk w tym, że „trzynastkę” ciężko nazwać w pełni udanym updatem. Dowodzi tego liczba łatek, które Apple serwuje użytkownikom.

iOS 13
fot. Apple

Należę do grona zadowolonych użytkowników urządzeń oraz usług Apple. Z iOS 13 nie miałem nawet najdrobniejszych problemów i prawdę mówiąc, nie pamiętam sytuacji, w której moi znajomi skarżyliby się na takowe. Niemniej, w każdym tygodniu następującym po premierze rzeczonej wersji mobilnego systemu operacyjnego dedykowanego iPhone’om, pojawiają się drobne aktualizacje. Są one związane z głównej mierze z bezpieczeństwem oraz usprawnieniami obecnych w iOS funkcji. Nie wiem, jak dla was, ale u mnie ciągłe update’y o takiej częstotliwości budzą w niepokój.

iOS 13 — świetne przyjęcie „problemowego” systemu

W świecie Androida aktualizacje są tematem kontrowersyjnym. Wsparcie producentów bywa „różne”, lecz w ekosystemie Apple użytkownicy traktują je jako coś naturalnego. Niemniej, większość update’ów nie stanowi zaskoczenia i jest elementem zaplanowanego udoskonalania systemu. Obawy budzą za to zbyt częste update’y, a z takimi mamy miejsce w przypadku iOS 13. Czy mają one wpływ na popularność 13-tki? Skądże.

Aż 55 proc. wszystkich iPhonów wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat pracuje pod kontrolą iOS 13. iOS 12, uzyskuje wynik 38 proc. Jeśli weźmiemy pod uwagę całość urządzeń, które były zalogowane do App Store, wynik 13-tki wyniesie 50 proc., a 12-tki 41 proc. To więcej niż dobre wyniki, które, jak sądzę, poprawią się w ciągu najbliższy kilku miesięcy. Skoro jesteśmy przy iOS, zobaczymy, jak prezentuje się przyjęcie iPadOS.

Aż 41 proc. iPadów wprowadzonych do sprzedaży w ciągu ostatnich czterech lat wykorzystuje do pracy system iPadOS. Z iOS 12 korzysta 51 proc. Natomiast, w ujęciu wszystkich iPadów, wyniki wynoszą odpowiednio 33 proc. i 51 proc. Wpływ na taki rozkład ma oczywiście młody wiek platformy iPadOS, która przy debiucie iOS 13 zastąpiła tabletowa wersję iOS.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3832 More posts in artykuły category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...