You are here
Przyszłość Windows Phone artykuły 

Przyszłość Windows Phone

System mobilny od Microsoftu cieszy się w Polsce stale rosnącą popularnością. W dużej mierze zawdzięcza to przywiązaniu Polaków do telefonów fińskiego producenta. Zaś jeśli chodzi o resztę świata, to znaczącą aktywność użytkowników WP możemy zaobserwować w Meksyku oraz w Europie Wschodniej. Czy mobilne dziecko giganta z Redmond ma szansę zyskać liczbę użytkowników zbliżoną do wyników Android oraz iOS?

 

ballmer750x300

Wraz z pojawieniem się na rynku najnowszej odsłony systemu, zniknęło wiele ograniczeń znanych z wcześniejszych wersji. Nie można tu mówić o otwartości podobnej do tej z zielonego robota, lecz z pewnością jest „luźniej”, niż choćby na iPhone’ach. Jedną z ważniejszych cech nowej wersji jest obsługa kart SD oraz wyższych rozdzielczości jak i obsługa NFC.

Microsoft musiał sporo zainwestować w działania marketingowe, gdyż na każdym kroku jesteśmy bombardowani reklamami nowego mobilnego Windowsa. Oczywiście głównie są to spoty reklamowe smartfonów fińskiego producenta z serii Lumia. Jednak mobilne okienka to nie tylko Nokia. HTC choć z wyraźnie niższym wskaźnikiem sprzedaży, radzi sobie całkiem dobrze. Koreańczykom brak co prawda aplikacji z kolekcji Nokia Collection, lecz nadrabiają tą kwestie desing’em.

Płynność i stabilność to do niedawna był główny atut słuchawek z logiem nadgryzionego jabłka. Teraz podobną miodność obsługi możemy mieć w znacznie tańszych telefonach z WP. Nie zaobserwujemy tutaj spowolnień i zacięć znanych użytkownikom Androida, gdzie nawet w flagowych modelach zdarzają się lagi.

Każdy telefon z systemem Microsoftu na pokładzie ma jasno określoną długość wsparcia. Prawda jest taka, że nie trzeba się tu martwić o aktualizację. Z pewnością ją zdobędziemy, co jest dla użytkowników zapewnieniem otrzymania nowych funkcji w systemie.

Czym jeszcze mogą nas zachęcić mobilne okienka? Synchronizacją. Jeśli posiadamy na swoim PC Windows 8, kupując smartfona z WP będziemy czuli się jak w domu. Jednym słowem stworzymy sobie w prosty sposób przyjemny dla oka ekosystem.

Jeśli Microsoft nie zwolni tempa oraz nie pozostawi systemu samemu sobie, jak to zrobił z Windows Mobile to możemy się spodziewać rozwoju pozwalającego konkurować z Androidem i iOS. Warto zaznaczyć pewien fakt – system jest bardzo prosty. Docenią go osoby szukające przede wszystkim telefonu. Na tym polu zdecydowanie Windows Phone może odnieść sukces. Nie wiem jak Wy, ale ja trzymam kciuki.

Powodzenia Microsoft!!!

Smartfony z Windows Phone możecie kupić w naszym sklepie : www.vipmultimedia.pl/sklep

Related posts

Leave a Comment