PUBG i Fortnite zakazane w Chinach

Gry wieloosobowe nie do końca podobają się chińskim władzom, przez co ci powołali Komitet ds. Etyki w Grach Online. Jego zadaniem było zbadanie przeszło 20 tytułów i sprawdzenie ich pod kątem konkretnych wytycznych. W efekcie gry takie jak PUBG, Fortnite oraz H1Z1 zostały zakazane w Chinach.

Fortnite

W dokumencie opublikowanym w serwisie Reddit zawarto listę decyzji Komitetu ds. Etyki w Grach Online będącej następstwem wcześniejszego “sprawdzania” dwudziestu produkcji. Twórcy gier nie potwierdzili jeszcze doniesienia, ale jeśli sprawa okaże się autentyczna, 9 gier zostanie zakazanych na terenie Chin.

PUBG, Fortnite i inne znikają z Chin

Dokument zakłada zbanowanie 9 gier oraz wydanie 11 upomnień. Upomnienia oznaczają w tym przypadku “mocną sugestię” do wprowadzenia zmian. Powody blokad oraz rekomendowanie działań naprawczych są w mojej ocenie absurdalne, ale pamiętajmy, że każda kultura rządzi się swoimi prawami.

Komitetowi nie spodobało się na przykład przesadnie widoczne kobiecie kształty postaci, brutalność, krew, a także bez wątpienia niemoralne pojawianie się kradzieży czy oszustw. Zgoda, nie każdy powinien zapoznawać się z tego typu cechami gry, ale permanentne banowanie wydaje się mocno nie na miejscu.

Źródło: Reddit

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...