q750x300

Qvermax Quattor 7 II – czy godnie zastąpi poprzednika?

Holenderski producent nie daje wytchnąć klientom i już na początku marca wprowadzi do sprzedaży kolejny tablet. Czy tytułowy model okaże się lepszy od pierwszej wersji Quattora 7?

q750x300

MOC, METAL, QUATTR – tak producent określa swój nowy tablet. Czy słusznie? Niekoniecznie, gdyż podzespoły zamontowane w urządzeniu co prawda nie należą do najgorszych, lecz z pewnością nie zapewnią wspomnianej „mocy”.

Za wydajność odpowiadać będzie chipset Allwinner A31S, wyposażony w czterordzeniowy procesor z rdzeniami Cortex-A7, taktowanymi zegarem 1.5GHz, 1GB pamięci RAM oraz nie najświeższy układ graficzny PowerVR SGX544 MP2. W teorii przyzwoicie jak na budżetowe urządzenie, niestety obawiam się jak sprawdzą się przestarzałe rdzenie A7, którym do Krait’ów brakuje naprawdę sporo. Ponadto kiepski układ graficzny, może być odczuwalny przez użytkowników, chcących zakosztować wirtualnej rozgrywki w postaci zaawansowanych, trójwymiarowych gier. Jeśli jednak urządzenie służyć ma głównie do przeglądania stron internetowych, uruchamiania prostych aplikacji, czy nawet oglądania filmów to nie powinniśmy odnotować większych problemów z wydajnością.

Ekran – tutaj jest już znacznie lepiej. 7-calowa matryca IPS zagwarantuje nam szerokie kąty widzenia jak i realne odwzorowanie barw. Efekt psuje nieco niska rozdzielczość 1024 x 600 pixeli, lecz zważając na powyższe zalety nie powinno to być zbytnio odczuwalne dla przeciętnego Kowalskiego.

Kolejna pochwała należy się za wbudowaną pamięć flash o pojemności 16GB, dzięki czemu nie powinniśmy obawiać się o brak miejsca na umieszczanie naszych plików.

Urządzenie pojawi się w oficjalnych kanałach dystrybucji już w marcu bieżącego roku, lecz cena na tę chwilę pozostaje tajemnicą.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...