talk 750x300 1

Raj dla motocyklistów

Nie ma nic lepszego niż wiatr rozwiewający włosy podczas podróży motocyklem. Jednak przepisy jasno określają, bez kasku nie wsiadaj na swój dwuślad. A co w sytuacji, gdy podczas podróży mamy ochotę porozmawiać z kompanami? Na rynku istnieją już komunikatory dla motocyklistów, ale Cardio System przedstawiło właśnie coś nowego.

 
talk 750x300 1
Głównym zadaniem Scara Rider PalkTalk jest możliwość nawiązywania połączeń między użytkownikami tego samego systemu. Sprzęt montuje się na kasku i w sumie tyle. Dopiero przy jego użytkowaniu odnajduje się całkiem nowe możliwości. Najważniejszą innowacją PalkTalk jest to, że interkom został oparty na technologii DMC (Dynamic Meshwork Communication), która pozwala na jednoczesne nawiązanie połączenia z aż dziesięcioma osobami.
Jak zapewnia producent, liczba ta będzie stopniowo zwiększana. To dobra informacja, szczególnie dla tych motocyklistów, którzy lubią podróżować w grupie. Nie jest to oczywiście jedyna zaleta interkomu. Zadbano o to, by podczas rozmowy nie pojawiała się potrzeba ciągłego jej przerywania. Jeżeli jeden z użytkowników zdecyduje się opuścić konwersację, ciągłość rozmowy u innych zostanie zachowana. Zasięg urządzenie ma sięgać aż 1,6 km, przy czym zasięg całej połączonej sieci to 5 km.
 
talk 750x300 2
Głośność urządzenia dostosowuje się automatycznie na podstawie rozwijanej przez motocyklistę prędkości oraz panujących wokół niego warunków akustycznych. W Scala Rider wbudowano także radio z RDS, które ma pamięć do sześciu stacji. Interkom korzysta oczywiście z technologii Bluetooth i umożliwia na bezproblemowe parowanie ze smartfonami oraz innymi urządzeniami marki Cardio. Dodatkowo można głosowo przyjmować i odrzucać połączenia, przekierowań na telefon po zgubieniu zasięgu czy dzielenie się z innymi użytkownikami muzyką.
Z GooglePlay oraz AppStore można ściągnąć aplikację, która zamieni smartfona w pilota. Cena urządzenia zaczyna się od 300 euro, a jego dystrybutorem na polskim rynku będzie Kontel.
Źródło: Kontel
Fot: jw.
 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...