Reactions 750x300

Reaction Packs, czyli jak zmienić ikony na Facebooku

Możliwość wyrażania emocji na Facebooku wzbogaciła się ostatnio o kilka nowych wariantów. Ikony ukrywające się pod przyciskiem „Lubię to” jakie są, każdy widzi. A gdyby tak zrobić je po swojemu?

Reactions 750x300

Pojawiła się możliwość, by ikony, które zawładnęły Facebookiem wyglądały trochę inaczej, niż zażyczył sobie tego Mark Zuckerberg. Wprawdzienie odstraszają, ale jak już pisaliśmy, nie jest to rzecz potrzebna. Inaczej przedstawia się sytuacja z ReactionPacks.

Wyobraźcie sobie, że pod wpisem o grach zamiast dawać „Wow”, umieszczacie Pikachu, a zwykły „Like” pojawia się pod postacią Charizarda. Cóż, teraz tak może wyglądać newsfeed w waszej przeglądarce. Żeby zmienić ikony musicie w pierwszej kolejności wejść na stronę ReactionPacks i pobrać z niej rozszerzenie. To niestety zostało stworzone tylko do dwóch produktów: Chrome oraz Firefox. Twórca, czyli Rodney Folz, chce wprawdzie wprowadzić do swojej „oferty” nowe przeglądarki, ale nie wiadomo kiedy miałoby to nastąpić. Podobnie wygląda sytuacja z wersją mobilną.

reaction

Po instalacji wtyczki nowy zestaw ikonek będzie już widoczny. Tutaj pojawia się niestety pewien problem. Otóż tylko my mamy do niego dostęp i widzimy zmiany. Sytuacja ulega zmianie, gdy nasi znajomi również zainstalują rozszerzenie do swoich przeglądarek. Ma to swoje plusy, bo przecież nie każdy ma ochotę oglądać ikony z Pikatchu czy Donaldem Trumpem (tak, takie też są do wyboru).

Liczba pakietów z emocjami nie jest wprawdzie duża, ale sam projekt dopiero wystartował i z czasem ich liczba z pewnością wzrośnie. Ciekawym rozwiązaniem jest także to, że sami możemy tworzyć ikony i udostępniać ikony innym użytkownikom. Wystarczy chociażby minimalna znajomość Photoshopa oraz odrobina samozaparcia. Pliki z ikonami powinny zostać zapisane w formacie png lub gif (z przezroczystością) w następujących rozmiarach: 32x256px, 48x384px i 96x768px. Kolejność w jakiej zostaną umieszczone ikony także ma znacznie. Wrr, Confused, Ha Ha, Lubię to!, Super, Przykro mi, Wow, Yay. Wprawdzie druga oraz ostatnia ikona jest przez Facebooka nieużywana (jeszcze?) to i tak warto ją przygotować, by pack działał poprawnie.

Rodney Folz w swoich wpisach na Twitterze przyznał, że o wiele łatwiej pracowało mu się z przeglądarką Chrome. Firefox sprawiał za to dużo problemów, a przygotowanie rozszerzenia zajęło dwa razy więcej czasu. I jak, zmienicie swój newsfeed?

Źródło: ReactionPacks
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...