Recenzja dobrego, taniego odtwarzacza MP4 – Intenso Video Scooter

Jeżeli nie macie zbyt wiele pieniędzy, albo zwyczajnie szkoda wam pakować kupę mamony w drogi sprzęt już uznanych marek, warto rozejrzeć się za czymś solidnym, dobrze zrobionym i nie penetrującym zbyt głęboko naszych kieszeni. Intenso Video Scooter jest jednym z tego typu – wartych zainteresowania, mniej znanych – odtwarzaczy audio/video.

Lato zbliża się wielkimi krokami, parę cieplejszych dni, które mamy już za sob, wzmogło tylko głód na długie słoneczne popołudnia. Kto nie tęskni za leżakowaniem na plaży, dziewczynami w letnich sukienkach, powiewających na wietrze i wesołymi, gorącymi wieczorami przy ognisku z paczką przyjaciół? Jeśli jeszcze nie macie jakiegoś kompaktowego, poręcznego odtwarzacza audio/video to warto się w niego zaopatrzyć, bo lato jest okresem, kiedy masę czasu spędza się na zewnątrz. Osobiście nie jestem zwolennikiem tezy, że drogie zawsze znaczy dobre, nie zawsze sprzęt „z górnej półki” jest, moim zdaniem, najlepszym wyborem. Samemu często zdarza mi się w przeróżny sposób niszczyć czy wręcz gubić „elektroniczne zabawki” podczas wszelkiego typu wypadów (od przypadkowego zgniecenia takowego, do, równie „przypadkowego”, zalania jakimś napojem – żeby tylko przytoczyć najczęstsze wypadki, o kradzieżach już nie wspominając). Dlatego postanowiłem się przyjrzeć urządzeniom, których ewentualna strata nie byłaby dla mnie zbyt bolesna, a które jednak więcej niż przyzwoicie prezentują się na tle chłamu, jaki zwykle można dostać za niewielkie pieniądze. Jednym z takich właśnie, godnych zainteresowania sprzętów jest właśnie m. in. odtwarzacz MP4 Intenso Video Scooter.

Player ten służy przede wszystkim do odtwarzania plików audio i wideo. Posiada 8 GB pamięci i ekran LCD o przekątnej 1.8”. Jakość odtwarzanego dźwięku oczywiście jest nieporównywalna z urządzeniami dużo droższymi, ale trzeba jej oddać to, że ogólnie wypada nader przyzwoicie i w swoim segmencie cenowym plasuje się, w moim odczuciu, znacznie powyżej średniej. Sam mam lekkie skłonności melomańskie i żadne z tonów – wysokie, średnie czy niskie, bynajmniej nie powodowały u mnie częstej w takich wypadkach irytacji jakością tego, co słyszę. Dodam do tego, że poprzez manipulację zawartym korektorem dźwięku (equalizerem) można sprzęt dość dobrze „ustawić” według własnych preferencji. Jeśli chodzi o filmy to 1.8” oznacza oczywiście ekran bardzo niewielkich rozmiarów, pozytywnie sprawdzający się jednak w (przydługiej) podróży komunikacją miejską czy podobnych warunkach – jest to wystarczająco wiele by sobie wyświetlić jakiś film i tym samym umilić czas. Na jakość samego odtwarzania natomiast narzekać nie można. Poza tym Intenso Video Scooter może pełnić rolę dyktafonu, a na ekranie pozwala też na wyświetlanie zdjęć. Główną zaletą, która obok niezłej jakości odtwarzania muzyki/filmów mnie do niego przekonała, jest wygodna obsługa urządzenia – interfejs wydał mi się naprawdę intuicyjny i dobrze pomyślany, pomiędzy opcjami poruszałem się łatwo, problemów też nie sprawia posługiwanie się dołączonym oprogramowaniem do konwertowania plików. Ogólnie jeśli rozważacie kupno czegoś niedrogiego, to jest to sprzęt, który warto wziąć pod uwagę. Nie powinniście mieć najmniejszych problemów z jego kupnem, jest dostępny w wielu sklepach w sieci. Jeśli chcecie, możecie nabyć go chociażby w naszym sklepie – mamy go w komplecie ze słuchawkami tego samego, niemieckiego producenta, w kolorze niebieskim (dostępny tutaj) i dziewczęcym, różowym (dostępny tutaj). [moduleplant id=”165″ moduleclass_sfx=”p-r-0 waga-0 hidden” produkt_id=”90667″ sklep_id=”1″ mod_showtitle=”0″ ] [moduleplant id=”165″ moduleclass_sfx=”p-r-1 waga-0 hidden” produkt_id=”90662″ sklep_id=”1″ mod_showtitle=”0″ ]

Dodaj komentarz

239 More posts in testy category
Recommended for you
Sennheiser HD 100
Sennheiser HD 100 — recenzja podstawowych słuchawek zaufanej marki

Tytułowy producent znany jest z kosztownych słuchawek wysokiej jakości, ale myli się ten, kto uważa, że...