You are here
Redesign Instagramu dla Androida – nowa wersja aplikacji robi wrażenie Aplikacje 

Redesign Instagramu dla Androida – nowa wersja aplikacji robi wrażenie

Moda na „spłaszczanie” interfejsu dosięgnęła najpopularniejszą aplikację do udostępniania zdjęć, czyli Instagram dla Androida. Czy jest lepiej…?

instagram750x300

Instagram cieszy się niesłabnącą popularnością, lecz nawet tak świetny produkt nie obroni się sam bez wprowadzania udoskonaleń lub zmian wizualnych. Aplikacja na iOS, wraz z premierą siódmej wersji tegoż systemu doczekała się gruntownego przebudowania. Projektanci zaprojektowali ją prawie od nowa. Naturalnie, w coraz to popularniejszym stylu „flat design”. Co zatem z użytkownikami smartfonów, pracujących pod kontrolą zielonego robota?

Do wczoraj zupełnie nic, gdyż dopiero teraz zdecydowano się upiększyć oraz dopracować ociężałą aplikację dla systemu Android. Na pierwszy ogień poszła wizualna strona interfejsu i tym oto sposobem w kwestii designu Instagram z Google Play nie odbiega znacząco od tego z Apple AppStore.

Prostota obsług, zmiana wyglądu aparatu i sposobu edycji zdjęć – to czeka na nas w wersji 5.1 opisywanej aplikacji. To jednak nie wszystko, gdyż deweloperzy pomyśleli również o osobach, korzystających z tańszych smartfonów: zmniejszając rozmiar aplikacji, dopasowując wygląd do ekranów o niewielkiej przekątnej oraz usprawniając ogólne działanie, co przekłada się na nawet 20% szybsze wykonywanie czynności w Instagramie.

Instragram jest programem darmowym. Możecie pobrać go z tego adresu.

Related posts

Leave a Comment