You are here
Redmi 7A już oficjalnie artykuły News 

Redmi 7A już oficjalnie

W teorii Redmi 7A zadebiutuje dopiero 28 maja, jednak producent już dziś zapowiedział urządzenie i zdradził w zasadzie jego pełną specyfikację techniczną. Przyjrzyjmy się więc budżetowej propozycji Xiaomi.

Redmi 7A
fot. Redmi

Zapowiada się mocno interesujący budżetowiec, który otrzyma więcej niż sensowną konfigurację. Podzespoły umieszczone w Redmi 7A powinny zapewnić sensowną pracę sprzętu w rękach osób niezaawansowanych. Właśnie do tej grupy kierowany jest bezpośredni następca ubiegłorocznego modelu 6A. Do rzeczy.

Redmi 7A lepszy od poprzednika?

Zwykło się mawiać, że kolejne generacje urządzeń z danej serii stanowią progres względem poprzedników. W większości sytuacji jest to prawda, ale zdarzają się również wyjątki. Dlatego właśnie uważam, że nowości w Redmi 7Asą warte choćby krótkiego omówienia.

Wygląd urządzenia prezentuje przyjemną formę, której daleko od wielu szpetnych propozycji budżetowych. Zgoda, konstrukcja nie jest szczytem myśli technicznej projektantów, ale nazwanie jej nieatrakcyjną, byłoby nie w porządku. Front został sensownie zagospodarowany, plecki zaś nie straszą przekombinowaniem. Jest dobrze, serio.

Na przedzie znajdziemy 5,44-calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 720 pikseli i proporcji 18:9. Jest to oczywiście szkło 2,5D, a więc mamy tutaj do czynienia z przyjemnym zaobleniem. W tegorocznym budżetowcu Redmi znalazł się układ od Qualcomma — model Snapdragon 439, grafika Adreno 505 oraz 2 lub 16 GB RAM. W zależności od wersji użytkownik otrzyma 16 lub 32 GB przestrzeni do wykorzystania. Gniazdo microSD pozwala rozszerzyć tę pamięć za pomocą karty.

Aparat główny w Redmi 7A stanowi pojedynczy moduł o rozdzielczości 13 Mpix z detekcją fazy i lampą doświetlającą LED. Kamerka do selfie otrzymała matrycę o rozdzielczości 5 Mpix.

Nie zabrakło tutaj gniazda audio Jack 3,5 mm, radia FB, LTE, Bluetooth 5.0, GPS oraz… a jakże, Android 9 Pie z nakładką MIUI 10. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 146,3 x 70,41 x 9,55 mm i wadze 150 gramów.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: FonearenaWeibo

Related posts

Leave a Comment