Resident Evil 2

Czy powstanie remake Resident Evil 3?

Jeszcze nie mieliśmy okazji przekonać się, jak na żywo sprawdzi się nowa produkcja od Capcom, czyli Resident Evil 3, a już zaczynają krążyć informacje o kolejnych planach producenta. Zapewne, nikt nie miałby nic przeciwko temu, żeby kolejny tytuł doczekał się nowej wersji. Jednak czy remake Resident Evil 3 ma w ogóle szanse na powstanie, czy to tylko nic nie znaczące podgrzewanie atmosfery?

Resident Evil 2

Rynek gier cierpi na dziwną przypadłość. Dość często zdarza się bowiem, żeby tytuły mające po kilka lat, nagle pojawiały się w odświeżonych wersjach. Czasem dzieje się tak, kiedy pojawia się na przykład nowa generacja konsol, a czasem Kidy producent poczuje zarobek. Gracze do tematu podchodzą różnie, bo niektórych takie rema stery cieszą, a niektórych wręcz przeciwnie. My zaliczamy się do tej pierwszej grupy, a w szczególności po tym, co pokazał ostatnio Capcom.

Remake Resident Evil 3

Survival horror wbrew pozorom, nie jest zbyt popularnym gatunkiem. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy niech będzie ostatnie The Evil Within 2, które zostało całkiem dobrze przygotowane, ale dużego sukcesu nie odniosło. Całkiem dobrze przyjęło się jednak Resident Evil 7, które zerwało z dobrze znaną konwencją serii i przeniosło widok z trzecio osobowego, do pierwszo. Produkcja przyjęła się na tyle dobrze, że zawita nawet na Nintendo Switch i to w interesującym modelu, gdzie rozgrywka będzie streamowana z chmury.

Nie dziwne, że Capcom nie odpuszcza jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych serii, skoro użytkownicy dalej chętnie po nią sięgają. Jakiś czas temu pojawiła się nowa wersja pierwszej odsłony, ale nie wywołała takiego odzewu, jak Resident Evil 2 będące właśnie w produkcji. Tytuł został uznany grą targów E3 2018 w Los Angeles, a każdy kolejny gameplay pokazuje, że nowa wersja produkcji została doskonale przemyślana. To nie będzie tylko „odgrzewany kotlet”, ale gra stworzona od podstaw. Daje to nadzieję na to, że remake Resident Evil 3 także się pojawi. I to nie tylko życzenie graczy.

Sprawdzone IP są w cenie

Sprawdzone IP, czyli Intelectual Property (właśność intelektualna), to najlepsze, co może się trafić developerowi. Temat można ciągnąć tak długo, aż fani dalej będą tytuły kupować. Tak samo jak każdy remake. Podczas ostatnich prezentacji wyników finansowych, Capcom potwierdziło, że mają rozwijać swój katalog. Kolejne miesiące mają polegać na badaniu rynku i sprawdzaniu, jak przyjmują się poszczególne IP oraz które można by jeszcze wykorzystać.

Japończycy doskonale wiedzą, co robią. Czekamy przecież nie tylko na Resident Evil 2, ale także na Devil May Cry 5. Nie jest więc wykluczone, że remake Resident Evil 3 będzie zależał od tego, czy „dwójka” dobrze się sprzeda. Jednak zainteresowanie tytułem jest tak ogromne, że raczej nie powinniśmy się o to martwić. „Trójka” była niesamowicie grywalną częścią, która u niejednego gracza wywoływała ciarki na plecach. To były czasy, gdzie grafika schodziła na dalszy plan, a najważniejsza była rozgrywka. Jeżeli dostaniemy odświeżoną wersję i taką, która da kolejne kilkanaście godzin satysfakcji graczom na całym świecie, to my jesteśmy na tak. Oby tylko nie kazano nam czekać zbyt długo.

Konsole oraz PC, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Capcom / VideoGamer / Twitter

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...