Rewolucyjne słuchawki, które zastąpią tłumacza

Zdarzyło się Wam, że znaleźliście się w jakimś miejscu i nie rozumieliście języka mieszkańców? Nie zawsze mamy przy sobie rozmówki, by móc nawiązać choćby krótką konwersację, a często potrzebujemy jakiejś wskazówki, np. dotyczącej drogi. Problem ten ma być rozwiązany za pomocą inteligentnych słuchawek, które zastąpią tłumacza.

Bariera językowa jest problemem i to sporym. W jej zniesieniu mają pomóc słuchawki wymyślone przez amerykańską firmę Waverly Labs, tłumaczące w czasie rzeczywistym rozmowy. Chyba każdy z nas czuł się skrępowany tym, że nie rozumie tego, co druga osoba do niej mówi, prawda? System, który ma na pomóc w porozumiewaniu się, nazwano Pilot. Chociaż jego działanie jest proste, to wkrótce może okazać się, że same słuchawki staną się przełomowym rozwiązaniem.

Prototyp pozwala na zrozumienie języka angielskiego, włoskiego, hiszpańskiego i francuskiego. Wszystkie one są w grupie tzw. języków kongresowych. Mają zostać do nich dodane również języki słowiańskie i to już niedługo. Zaraz po nich do tej listy mają dołączyć języki wschodnioazjatyckie, hindi i semickie. Można spodziewać się, że choć na początku tłumaczenia nie będą dokładne i składne, to w przyszłości będzie to dążyło ku lepszemu – translatory są przez cały czas rozwijane i udoskonalane.

Słuchawki rozpoznają mowę i rejestrują dźwięki, by potem przesłać je do aplikacji mobilnej. Program odczytuje wypowiedź i zwraca nam ją z naszym języku. Najlepiej, by urządzenie posiadało dwoje rozmówców, a sprzedawanie słuchawek w parze rozwiąże problem tego, że ktoś nie ma swojej. Samo urządzenie może posłużyć nam też do słuchania muzyki.

http://www.youtube.com/watch?v=Y87Qk34BZUQ&

Urządzenie ma ukazać się na wiosnę 2017 roku, a do zbierania środków wykorzystana będzie platforma crowdfundingowa Indiegogo. Jeśli uda zebrać się odpowiednią kwotę, będziemy mogli cieszyć się nim już niedługo. Słuchawki mają kosztować w przybliżeniu 500 złotych i dostępne mają być w różnych wariantach kolorystycznych, jednak na chwilę obecną nie wiadomo jakie to będą barwy. Na pewno wśród nich dostępne będą modele w kolorach: białym, czarnym i czerwonym, lśniące lub matowe.

 

Źródło informacji: wearable.com, thenextweb.com 

Źródło grafiki: Indiegogo

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...