rosjawiki

Rosja dała bana Wikipedii

Rosja to wielki kraj, który rządzi się swoimi prawami. Władza ma najwięcej do powiedzenia, ponad 100% frekwencja na wyborach nie jest niczym zaskakującym. Jednak teraz ludzie z Kremla postanowili wytyczać Rosjanom, co w internecie mogą oglądać, a czego nie.

rosjawiki

Jakiś czas temu rosyjska władza postanowiła zablokować portal Reddit, oczywiście nie bez powodu. Takie działanie ma na celu ochronę obywateli. A przed czym? Przed narkotykami. We wcześniej wymienionym serwisie pojawiła się informacja o grzybkach halucynogennych. Więc aby Rosjanie nie wiedzieli, co to jest i do czego służy, portal dostał bana. Teraz taki sam los spotkał Wikipedię. Tym razem zawinił haszysz, a raczej jedna z jego odmian, czyli czaras. W internetowej encyklopedii znajduje się instrukcja, jak pozyskać ów narkotyk.

Fizycznie była możliwość zablokowania jedynie strony, na której znajdują się niepokojące treści. Jednak Rosjanie, nie patyczkując się, zbanowali cały serwis Wikipedi.ru. Oczywiście już szykuje się apelacja w tej sprawie. Wikipedia może być edytowana przez wiele osób i nie należy jej ślepo wierzyć. Rosyjskie władze zapomniały o rodakach mieszkających za granicą, gdzie zażywanie niektórych narkotyków jest legalne.

Internet zawsze był wolny, aż do teraz. Oczywiście jest to miejsce, w którym znajduje się wiele niepokojących treści. Blokowanie portalu przez państwo to jednak zdecydowana przesada. Z pewnością są jakieś przepisy, które w tym przypadku Rosja złamała, ale czy im nie wolno? Odcięcie ludu od narkotyków jest bardzo dobrą ideą, jednak sposób, w jaki Kreml to osiąga, pozostawia wiele do życzenia. Jest to swego rodzaju przekaz, „zrobimy co uważamy za słuszne”. Ciekawe czy w innych kwestiach rosyjscy obywatele niebawem też będą odcinani od informacji?

źródło: sputniknews

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...