Rozgrywka Days Gone, która nie zachwyca

Dopiero co zaczęły spływać nowe informacje na temat tytułu ze studia Sony Bend, a już zaczęliśmy się zastanawiać, czy aby przypadkiem nasz entuzjazm nie był przedwczesny. Na kolejnym fragmencie gry widać bowiem, że rozgrywka Days Gone nie prezentuje się tak zachwycająco, jak można się było spodziewać.

Rozgrywka Days Gone

Days Gone ma zawitać jedynie na PlayStation 4, ale to nie oznacza, że twórcy tytułu nie powinni się starać. Tytuły ekskluzywne na daną konsolę stanowią nawet większe wyzwanie, bo przecież jeżeli się nie spodobają, szanse na jakikolwiek sukces są praktycznie przekreślone. Należy też pamiętać, że samo Sony mocno stawia na tego typu produkcje, które przecież sprzedają także ich produkt. Zapewne wiele osób kupił PlayStation 4 zachęcone recenzjami Uncharted 4, Horizon: Zero Dawn czy ostatnio God of War. Obawiamy się jednak, że Days Gone może tego sukcesu nie powtórzyć.

Rozgrywka Days Gone

Materiały, które mają zachęcić graczy do tego, by ci w przyszłości wydali swoje pieniądze na Days Gone, teraz mogą działać wręcz odwrotnie. Do tej pory wiadomo było, że tytuł będzie kolejnym sandboxem, ale liczyliśmy na to, że będzie się jednak wyróżniał. Opublikowany właśnie materiał prezentujący rozgrywkę niestety, ale nie pokazuje niczego interesujące. A raczej niczego, czego nie widzieliśmy już wcześniej. I do dużo razy.

Na wideo trwającym dobre 20 minut widzimy, jak główny bohater opowieści (Deacon St. John) znalazł się w dość nieciekawej sytuacji. Atakuje go horda zombie, a on musi sobie z nimi poradzić całkiem sam. Takich sytuacji napotkamy podczas gry pewnie dużo więcej, więc tu rodzi się pytanie. Czy zabawa aby nie będzie wtórna?

Rozgrywka Days Gone w zaprezentowanym materiale opiera się na prostym schemacie. Strzelaj do zombiaków, uciekaj, chowaj się i szukaj wybuchających beczek, które oczywiście są w kolorze czerwonym. Ewidentnie fragment rozgrywki pochodzi z jednej z misji pobocznych, która polegała będzie na oczyszczeniu terenu z zombie. Trudno jeszcze wyrokować, czy takie misje będą przeważały w Days Gone, ale miejmy nadzieję, że jednak nie. We wcześniej opublikowanym wideo widzieliśmy misję fabularną, gdzie zabawa wyglądała już ciekawiej.

Days Gone i walka

Walka, którą doskonale widać na materiale, zaczyna niestety nużyć już po kilku minutach. Cieszy to, że można będzie korzystać z elementów otoczenia, by zabijać nieumartych, ale to wydaje się zbyt mało, żeby przyciągnąć graczy na dłużej. Owszem, zbyt wcześnie jeszcze na to, by skreślać produkcję, ale obawy wydają się uzasadnione.

Kluczem do sukcesu może być system rozbudowywania broni i craftu, ale tutaj twórcy musieliby się mocno postarać, by wybić się na tle konkurencji. Wspomniany już Horizon: Zero Dawn też stawał się miejscami powtarzalny, ale otwarty świat i frajda z polowania na roboty, potrafiła to zrównoważyć. Miejmy więc nadzieję, że Days Gone również będzie w stanie zaoferować coś więcej, niż tylko powtarzalną rozgrywkę.

Po konsole i gry zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: PlayStation / YouTube

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....