Ruszyła akcja programuj.gov.pl

Aż jedna trzecia Polaków to gracze. Ministerstwa nauki, rozwoju i cyfryzacji chcą zrobić z nich twórców gier, a z programowania uczynić specjalizację narodową. Kampania promująca kodowanie programuj.gov.pl ruszyła 31 stycznia. Udział w inaguracji kampanii wzięła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Inauguracja kampanii programuj.gov.pl

Branża gier wideo jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki na świecie. W 2017 roku wartość globalnego rynku przekroczyć może 102 mld dolarów. Polska ma szansę w ciągu kilku najbliższych lat osiągnąć w nim 1-procentowy udział.

Polacy w światowej czołówce

Zwłaszcza, że polscy programiści są najlepsi na świecie. W Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej Polacy zdobyli 101 medali, co pod względem liczby krążków daje Polsce drugie miejsce, tuż za Chińczykami. Wg HackerRank, międzynarodowej firmy rekrutacyjnej, Polska jest jednym z trzech krajów, z których pochodzą najlepsi specjaliści od wytwarzania oprogramowania.

Gry – narodowa specjalizacja

Kampania społeczna programuj.gov.pl ma zachęcić młodych ludzi i ich rodziców do programowania, a także pokazać, że tworzenie gier daje większą frajdę niż samo granie. Fundusze Europejskie na realizację projektów mogą uzyskać zarówno twórcy gier jak i Ci, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie Programu Inteligentny Rozwój i Programu Polska Cyfrowa

Inauguracja kampanii programuj.gov.pl

TweetUp Game: koncert Percivala, Beksiński w VR i test gier

Kinowa premiera spotów odbyła się w Kinie Elektronik w Warszawskiej Szkole Filmowej. Emisji towarzyszył koncert zespołu Percival, twórcy soundtracku do trzeciej części Wiedźmina, a także TweetUpGame z udziałem Anny Streżyńskiej, minister cyfryzacji, Jadwigi Emilewicz, wiceminister rozwoju i Jarosława Gowina, ministra nauki. Po koncercie uczestnicy testowali przedpremierowe gry czołowych producentów m.in. 11 bit studios, a także przyglądali się obrazom Zdzisława Beksińskiego w technologii Virtual Reality.  

Programuj.gov.pl to ponadresortowa inicjatywa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji i Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. 

Kampania społeczna programuj.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...