Gartner Stats

Kto rządzi rynkiem Mobile? Wyniki są zaskakujące

Najnowsze statystyki gartnera dotyczące sprzedaży smartfonów poszczególnych marek i wykorzystujących odmienne systemy to nie lada zaskoczenie. HTC, LG oraz Sony – daleko w tyle…

Gartner Stats

Wspomniane wyniki dotyczą drugiego kwartału 2016 roku, jednak biorąc pod uwagę terminy tegorocznych premier – możemy uznać je za naprawdę miarodajne. Wiarygodność potwierdza źródło statystyk, czyli nie kto inny, jak Gartner.

Na początek systemy

Jak nie trudno zgadnąć prym nieprzerwanie od dłuższego czasu wiedzie Android, za którym jest po prostu przepaść. Zgadza się, za zielonym robotem, sporo za nim, na liście  pojawia się Apple iOS. Cóż, 86,2, a 12,9 %rynku- to faktycznie spora różnica. Jeszcze gorzej maluje się obraz sytuacji mobilnych okienek (Windows 10/ WP8), BlackBerry i innych mniej istotnych graczy. Skupmy się jednak na Microsofcie…

Gartner Stats System

Ach, ten nieszczęsny gigant z Redmond. Zdaje się, że już kompletnie złożył broń w walce o kawałek mobilnego tortu. Użytkownicy indywidualni będącymi fanami tegoż rozwiązania powoli tracą zainteresowanie platformą – nie jest dobrze. Nowe słuchawki nie pojawiają się prawie w ogóle, a jeśli już to w sieci jest o nich niezwykle cicho. Szansą dla smartfonowego Windows 10 są zastosowania korporacyjne, gdzie produkty Microsoftu sprawdzają się świetnie, jednak czy firmie uda się wstrzelić w gusta pracowników biur? Czas pokaże.

Co ze smartfonami? Zaskoczenie…

Zanim przejdziemy do rzeczonego „zaskoczenia” popatrzmy na dwóch wiodących producentów. Tron króla mobile należy obecnie do Samsunga, który zjadł konkurencję na śniadanie z wynikiem 22,3% rynku. Całkiem nieźle radzi sobie też Apple, które znalazło się na drugiej pozycji (12,9 %). Nie oznacza to jednak, że sadownicy mogą spać spokojnie. Co to, to nie – amerykańską część skutecznie podgryza Huawei (8,9%), które stoi na czele reszty…

Gartner Stats Korpp

Jakiej reszty? Cóż kolejne dwa miejsce piastują przedstawiciele Chin – Oppo oraz Xiaomi, który mogą pochwalić się wynikami równymi odpowiednio 5,4% i 4,5%. Reszta producentów stanowiąca 46% uznawana jest za narybek niewarty wspomnienia w statystykach. To brzmi mówiąc kolokwialnie – dziwnie.

Jak producentów pokroju HTC, Sony czy LG można określić mianem narybku. Cóż, okazuje się, że można, a na poparcie próby zaszufladkowania w kategorii „Fail” Gartner ma twarde liczby. To naprawdę przykre, zwłaszcza dla mnie, gdyż do HTC mam wielki sentyment i jakby nie patrzeć obecnie używam urządzenia wspomnianej marki.

Czy to oznacza, że dawni giganci nie mają czego szukać na rynku Mobile? Skądże,  to byłoby przekłamaniem rzeczywistości, gdyż Chińczycy, nie licząc Huawei, zawdzięczają swój sukces rynkowi rodzimemu, w którym ich  produkty cieszą się ogromną popularnością. Nie oszukujmy się – Chiny to potęga jeśli chodzi o liczbę konsumentów. Nic dziwnego, że wyniki prezentują się tak, a nie inaczej.

Nie mniej jednak bez głębszej analizy, na pierwszy rzut oka sytuacja maluje się niezbyt optymistycznie dla producentów, którzy przyzwyczaili się do bycia na podium.

Źródło: Gartner

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...