You are here
S Pen z Bluetooth, czyli nowe wieści o Galaxy Note 9 artykuły News 

S Pen z Bluetooth, czyli nowe wieści o Galaxy Note 9

Premiera nowego urządzenia od Samsunga, czyli Galaxy Note 9, coraz bliżej. Zostały raptem dwa dni do „odpakowywania” smartfona, a tymczasem do sieci przedostają się kolejne informacje o tym, co takiego będzie on oferował. Tym razem chodzi o rysik, bo okazuje się, że S Pen z Bluetooth stanie się faktem. O ile przecieki okażą się prawdziwe.

S Pen z Bluetooth

Dopiero co pisaliśmy dla was o tym, jak jeden z oddziałów Samsunga omyłkowo opublikował krótki film zapowiadający nowego smartfona. Nie przyszło nam długo czekać na to, aż pojawi się kolejny przeciek. Tym razem nie ma jednak 100% pewności, że wszystko co się na nim znalazło, jest prawdziwe, ale wygląda to zaskakująco dobrze. Wygląda na to, że najbardziej oczekiwana nowość w Galaxy Note 9 będzie w końcu czymś, co wprowadzi powiew świeżości do urządzeń mobilnych. Przynajmniej taką mamy nadzieję.

S Pen z Bluetooth

Spekulowało się od dawna o tym, że rysik w nowym Samsung Galaxy Note 9 będzie miał więcej funkcji, niż dotychczas. Serwis WinFuture dotarł do grafik promocyjnych, które w całości opowiadają o nowej funkcjonalności. Tak, S Pen z Bluetooth ma być czymś zupełnie nowym w portfolio producenta i zapewne przyczyni się do tego, że po urządzenie sięgnie więcej osób. O ile oczywiście nie przestraszy ich cena, którą Samsung oficjalnie ogłosi dopiero po oficjalnej prezentacji smartfona. Przypomnijmy, że ma ona ponoć oscylować w okolicy 4300 złotych.

S Pen z Bluetooth będzie czymś w rodzaju pilota, który pozwoli na zdalne wykonywanie niektórych czynności. Przede wszystkim rysik pozwoli na zdalne wykonywanie zdjęci. Wystarczy więc, że ustawimy odpowiednio sprzęt, a następnie będziemy mogli „strzelać” do woli. Rozwiązanie zapewne przypadnie do gustu wszystkim, którzy samodzielnie wykonują wszystkie swoje zdjęcia na np. blogi. Pytanie tylko, czy będzie ich stać na urządzenie? Dodatkowo S Pen z Bluetooth ma pomóc w obsłudze niektórych aplikacji czy pomagać w prezentowaniu pomysłów na prezentacjach. W końcu mówimy o telefonie przeznaczonym dla profesjonalistów.

S Pen z Bluetooth

Co jeszcze potrafi Galaxy Note 9?

To oczywiście nie wszystko, co będzie potrafił S Pen, ale zapewne więcej dowiemy się podczas oficjalnej prezentacji. Niemniej wiadomo, że tym razem rysik będzie miał aż 4096 punktów nacisku, co sprawi, że o wiele lepiej będzie się nim operowało na wyświetlaczu smartfona. Wydaje się więc, że idealnie będzie nadawał się do robienia odręcznych notatek czy nawet rysowania. Grafiki promocyjne opublikowane przez WinFuture pokazują także nowe funkcjonalności samego urządzenia.

Inteligentna kamera ma automatycznie rozpoznawać otoczenie i dostosowywać wszystkie ustawienia tak, by fotografia wyszła jak najlepiej. Ma także wykrywać kiedy ktoś mrugnie oraz błyski świateł, co może prowadzić do zepsucia zdjęcia. Wtedy czynność zostanie automatycznie powtórzona. Zobaczymy, jak będzie to działało w praktyce. Postanowiono także, że Samsung Galaxy Note 9 będzie korzystał z dobrze znanego już rozwiązania producenta, czyli DeX. Jednak tym razem nie potrzeba będzie podłączać urządzenia do stacji dokującej, a wystarczyć ma jedynie jeden kabel.

Samsung Galaxy Note 9 zapowiada się więc wybornie i już nie możemy doczekać się oficjalnej prezentacji urządzenia. Liczymy na to, że wszystkie powyższe informacje znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, a co więcej, że Samsung ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie. Przekonamy się 9 sierpnia.

Smartfony, laptopy oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internwtowym.

Źródło: WinFuture / PhoneArena

Related posts

Leave a Comment