Safety Truck to najlepsze co wymyślił Samsung

Będąc ostatnio w dość długiej podróży i siedząc za kółkiem przez pięć godzin, marzyło mi się, by projekt Samsunga trafił w końcu na drogi. I tak się stało, bo pierwsze Safety Truck już podróżują po Argentynie.

SamsungSafety 750x300 1

Pomysł narodził się już jakiś czas temu i krążył po sieci jako ciekawostka, która jednak miała szansę zmienić postrzeganie bezpieczeństwa na drodze. Od dawna nowoczesne samochody wyposażane są w kamery bezpieczeństwa, a te mają pomóc użytkownikom w codziennym poruszaniu się po… parkingach. A co z trasą? Z długimi kilometrami nużącej podróży? Samsung może nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale dużą ich część.

Safty Truck to nic innego, jak samochód ciężarowy z naczepą. Gdzie więc jego innowacyjność? W tym co kryje się z przodu i na tyle pojazdu. Kamery ukryte w zderzaku pokazują praktycznie to samo, co widzi kierowca ciężarówki. Obraz przesyłany jest na umieszczone na tyle naczepy wyświetlacze. Dzięki temu, poruszając się za samochodem ciężarowym, widzimy co czeka przed nami, bez obawy, że uderzymy w jadący z naprzeciwka pojazd. Każdy kto choć raz prowadził, wie jak pożyteczne jest to rozwiązanie.

http://www.youtube.com/watch?v=LEPH2cqDb6Y

Pomysł od początku realizowany był w Argentynie, gdzie trudno natrafić na drogę z więcej niż jednym pasem w każdą ze stron. Rozwiązanie przygotowane przez Samsunga wspólnie z Volvo Trucks znacząco ma podnieść bezpieczeństwo kierowców. I z całą pewnością tak się stanie. Niestety prototypowa ciężarówka jest tylko jedna i jeździć ma przez rok po Argentynie. Aż chciałoby się, by takie pojazdy były wszędzie.

Ekrany Samsung OH46D mają po 46 cali każdy i przyznaną normę IP56, czyli będą odporne na zanieczyszczenia i warunki pogodowe na drodze. LED’owe panela mają jasność 3000 nitów i wyświetlają obraz w rozdzielczości 1920×1080 px. Takich właśnie innowacyjnych rozwiązań brakuje. Miejmy nadzieję, że to nie będzie tylko jednorazowa akcja promocyjna, choć obawiamy się, że niestety tak może się stać.

Źródło: Samsung
Fot: jw.
_______________________
Smartfony od Samsunga znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...