Saints Row

Saints Row 2 za darmo na GOG oraz Steam!

Na platformie GOG pojawiła się niezwykła oferta pozwalająca na darmowe pobranie jednego z największych konkurentów GTA — gry Saints Row 2. Co ciekawe, zareagował na nią nawet Steam, który również udostępnił tytuł za free.

Saints Row

Gracze wykorzystujący do rozrywki komputery z systemami Windows jeszcze nigdy nie mieli “tak dobrze”. Aby zakosztować wirtualnej rozrywki na wysokim poziomie, nie trzeba dziś wydawać kroci. Ogromne liczby promocji na “wirtualne” tytuły przyprawiają o zawrót głowy. W cenie kilku lub kilkunastu złotych znajdziemy prawdziwe perełki, ale to nie wszystko. Bardzo często wydawcy udostępniają starsze, ale wciąż grywalne tytuły zupełnie za darmo. Tak właśnie stało się z tytułowym konkurentem GTA.

Saints Row 2 za darmo!

Dobrze, stwierdzenie sugerujące, że seria Saints Row jest bezpośrednią konkurencją GTA (Grant Theft Auto), jest lekką przesadą. Tytuł studia Deep Silver prezentuje niższą półkę, ale czerpie garściami z rozwiązań dostępnych w grze Rockstara. W zasadzie wiele elementów prezentuje się to bliźniaczo. Mechanika gry, zabawa w gangstera oraz ogromny otwarty świat — właśnie za to gracze pokochali GTA. Nic dziwnego, że fani wirtualnej rozrywki zainteresowali się produktem podobnym, ale charakteryzującym się specyficznym klimatem. Przejdźmy do meritum…

Gra została udostępniona na platformie GOG.com, z poziomu której możecie pobrać ją bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Chcąc skorzystać z oferty, należy się spieszyć. Ta wygasa wraz z końcem dzisiejszego dnia. Czy warto? Oczywiście, produkcja jest przednia, dostarcza mnóstwa frajdy, przy czym nie zapłacimy za nią ani złotówki. Czegóż chcieć więcej? Promocja nie pojawiała się w sklepie ot tak, bez powodu. To część kampanii mającej zachęcić do zakupu najnowszych gier ze stajni Deep Silver. Co istotne, akcja obejmuje również inne tytuły studia, które, choć nie darmowe, zostały przecenione o nawet 75 procent. Skorzystać z obniżki można do 27 kwietnia, a więc czasu jeszcze sporo.

Udostępnienie za darmo gry liczącej sobie 9 lat jest doskonałym posunięciem pozwalającym na odświeżenie pamięci o niej. Przeglądając branżowe serwisy informacyjne, możemy zauważyć sporą liczbę newsów dotyczących Saits Row 2.

Nie tylko GOG

Choć promocja jest owocem współpracy Deep Silver i GOG, na zamieszaniu z nią związanym postanowiła skorzystać konkurencyjna platforma. Zgadliście — chodzi o Steam, na którym Saints Row 2 również udostępniono za darmo. W drugim przypadku nie musimy się specjalnie spieszyć, a właściwie nie musimy podejmować decyzji o pobraniu już dziś. Okazuje się bowiem, że Steam nie określił dokładnego czasu trwania akcji, ale jak mniemam będzie on dłuższy, niż w przypadku GOG.

Granie za darmo a piractwo

Wspomniałem o sytuacji dzisiejszych graczy, która jest, mówiąc najprościej — świetna. Tanie granie nie jest dzisiaj żadnym wyczynem, właściwie darmowe granie również. Liczba tytułów objętych promocjami oraz akcjami, w której zgarniemy produkcję za free, robi wrażenie i wygląda na to, że trend ten utrzyma się przez najbliższe lata.

Świetnie, ale niestety nie rozwiązuje to problemu piractwa. Osoby decydujące się na nielegalne pobieranie gier nie są zainteresowane produkcjami starszymi. W grę wchodzą jedynie rynkowe nowości tudzież kilkumiesięczne tytuły. Żadne wydawca nie zdecyduje na udostępnianie świeżego hitu za darmo tylko po to, aby zwalczać piractwo. Na prace związane z wydaniem gry trzeba przecież zarobić.

Źródło: GOG

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...