Samsung schowa pod ekranem aparat, głośniki oraz czytnik

Wyświetlacze Samsung Display na rok 2019 będą pozbawione notcha. Wszystko dzięki technologii pozwalającej umieścić aparat, głośniki oraz czytnik linii papilarnych bezpośrednio pod ekranem. To może być przełom, zwłaszcza że z komponentów od SD korzysta także Apple.

Samsung

Czy tego chcemy, czy nie, charakterystyczne wcięcie ekranowe nazywane notchem na dobre zadomowiło się na smartfonowym rynku mobilnym. Mimo wzrostu popularności rozwiązania, Samsung skutecznie broni się przed jego stosowaniem. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że wymusza na producencie pewien zabieg konstrukcyjny. W efekcie urządzenia południowokoreańskiego giganta posiadają nieco większe ramki u góry ekranu. Możliwe, że firma obejdzie kwestię notcha w nieco inny sposób.

Samsung Display szykuje rewolucję

Zapowiada się naprawdę ciekawie. Wspomniana spółka będąca częścią koncernu Samsung opracowuje właśnie wyświetlacze OLED, która ukryją pod powierzchnią moduły takie jak czytnik linii papilarnych, aparaty, haptykę, a nawet głośniki. To oznacza ni mniej, ni więcej, jak to, że nadchodzące smartfony Koreańczyków będzie prawdziwie bezramkowe. Jednak to, że wspomniane ekrany mają zostać “zaprezentowane” już w przyszły roku, nie oznacza natychmiastowego ich wykorzystania w produkcji smartfonów. Te pojawią się dopiero w kolejnych latach.

Źródło: BGR

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...