You are here
Nowe Samsung Galaxy A50s i Galaxy A30s – lekkie zmiany na lepsze? artykuły News 

Nowe Samsung Galaxy A50s i Galaxy A30s – lekkie zmiany na lepsze?

Samsung postanowił dziś pochwalić się swoimi dwoma nowymi modelami smartfonów, które niedługo powinny pojawić się na rynku. Mówimy tutaj o Samsung Galaxy A50s oraz Samsung Galaxy A30s. Jak można się domyśleć, to ulepszone wersje zeszłorocznych modeli, które dostały „nowe życie” od producenta. Co konkretnie się zmieniło?

Samsung Galaxy A50s
Fot. Samsung

Samsung zdaje się wiec co robić, by przyciągnąć do siebie nowych klientów. Tym razem postawił na „średnią półkę”, czyli model, które sprzedają mu się zdecydowanie najlepiej, a już na pewno w tym konkretnym segmencie. Wiadomo, że kiedy zostaną odświeżone, to istnieje szansa na to, że pojawią się nowi klienci, a patrząc na to, co producent przygotował, jesteśmy o to wręcz spokojni, bo nowe wersje smartfonów mają w sobie dużo dobrego. Niestety, ale nie podano ich ceny, co może być kluczowe w momencie podejmowania decyzji zakupowej przez klientów. Na ujawnienie cen przyjdzie nam więc jeszcze chwilę poczekać.

Samsung Galaxy A50s

Od jakiegoś czasu Samsung lubi dodawać do nazw swoich urządzeń literki tak, by nie wprowadzać dużego zamętu wśród kupujących. Kiedyś przecież w momencie pojawienia się nowej wersji jakiegoś „średniaka”, pojawiała się tylko informacja o roku jego wypuszczenia, a to jak dobrze wiemy, nie mogło sprawdzać się dobrze. Głównie dlatego, że nieświadomy klient nie wiedział o tym, że ma do czynienia z czymś nowym. Po prostu patrzył na telefon, który jego zdaniem na rynku trochę czasu już funkcjonował. Ostatnio Samsung pokazał nową wersję modelu Galaxy A10 o nazwie Galaxy A10s, a teraz przyszła pora na kolejne modele.

Samsung Galaxy A50s będzie nową wersją telefonu, który najlepiej sprzedawał się z segmentu „średniaków”. Pierwszą zmianą, którą da się zauważyć „gołym okiem” to ta odnośnie wyglądu tylnego panelu. Firma zdecydowała się tutaj na wprowadzenie czegoś, co można nazwać kształtami geometrycznymi, czyli na pleckach znalazł się unikatowy wzór. To dość popularne ostatnio rozwiązanie, choć Samsung zdawał się od niego stronić. Tymczasem na modelu Samsung Galaxy A50s wygląda to całkiem przyzwoicie, a przynajmniej na renderach prasowych. Oczywiście sam wygląd to nie jedyne, co zmieniło się w modelu, ale widać to przynajmniej od razu, czego nie da się powiedzieć o samej specyfikacji. Tam też czekają na klientów spore zmiany.

Specyfikacja Samsung Galaxy A50s

Największe zmiany względem specyfikacji, nie dotyczą jednak procesora czy pamięci RAM. Na pokładzie Samsung Galaxy A50s znalazł się bowiem ten sam zestaw, o w wersji Samsung Galaxy A50. Klienci dostaną więc ośmiordzeniowy procesor Exynos 9610 oraz zestaw z 4 lub 6 GB RAM. Na dane ma być przeznaczone 128 GB. Jeżeli chodzi zaś o akumulator, to tutaj także pozostał on bez zmian, bo ma pojemność 4000 mAh. Wyświetlacz to Super AMOLED Infinity-U, czyli z wcięciem ekranowym w kształcie litery U. Przekątna ekranu to 6.4 cala, a rozdzielczość to Full HD+, czyli 1080×2340 pikseli. Czytnik linii papilarnych znajdzie się pod ekranem.

Zmiany za to widoczne będą w zdjęciach, które smartfon będzie robił. Jeżeli chodzi o aparat do selfie, to zamiast 25 Mpix, w modelu Galaxy A50s pojawi się aż 32 Mpix. Zdaje się, że Samsung chce postawić na fotografię w swoich modelach, bo główny zestaw aparatów także uległ poprawieniu. Główny aparat z 25 Mpix dostanie teraz aż 48 Mpix, choć przysłona będzie tylko F2.0. To i tak powinno poprawić jakość samych fotografii, choć pozostałe dwa „oczka” zostały bez zmian – będzie to 8 Mpix do szerokiego kąta oraz 5 Mpix do głębi. Urządzenie ma pojawić się w czterech wariantach kolorystycznych: Prism Crush Black, Prism Crush White, Prism Crush Green oraz Prism Crush Violet.

Samsung Galaxy A30s
Fot. Samsung

Samsung Galaxy A30s

Wraz z modelem Galaxy A50s, pojawi się także nowy odpowiednik smartfona Galaxy A30. Nowa „s-ka” pojawić ma się w takich samych wariantach kolorystycznych, co wyżej wymienione, a i na pleckach zaprezentowany zostanie ten sam styl wykończenia. Podobnie jak opisany wyżej model, tutaj także czytnik znalazł się w ekranie. Ten ma przekątną 6.4 cala, ale notch jest w kształcie litery V (lub kropli wody, jak kto woli). Rozdzielczość wyświetlanego obrazu będzie wynosić 720×1560 pikseli, czyli mówimy tu o HD+. Akumulator ma pojemność 4000 mAh, a pamięć RAM to 3 lub 4 GB. Na dane przeznaczono 32, 64 lub nawet 128 GB, ale karta microSD dalej jest na pokładzie (do 512 GB).

Jeżeli chodzi o aparaty, to model Samsung Galaxy A30s z przodu dostał 16 Mpix z przysłoną F2.0, a na pleckach pojawił się zestaw trzech obiektywów. Główny ma matryce 25 Mpix oraz przysłoną F1.7, a dodatkowe to 8 Mpix do szerokiego kąta oraz 5 Mpix do głębi. Nie wiadomo, kiedy oba modele pojawią się w sprzedaży, ale znając Samsunga, nie trzeba będzie na nie specjalnie długo czekać.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment