You are here
Samsung Galaxy A51 oraz Galaxy A71 – dziura w ekranie i dziwne kamery artykuły News 

Samsung Galaxy A51 oraz Galaxy A71 – dziura w ekranie i dziwne kamery

Dziś dzień premier, a przynajmniej u Samsung, bo producent pokazał właśnie swoje dwa nowe smartfony. Co mają do zaoferowania Samsung Galaxy A51 oraz model Galaxy A71? Nie są to może topowe modele, ale to dalej seria A, czyli coś z czego Samsung może być dumny. Nie ma tutaj większych rewolucji, ale przynajmniej widać, że producent jest konsekwentny w tym, co wypuszcza na rynek. Choć nie wszystkim może się to spodobać.

Samsung Galaxy A51
Fot. Samsung Galaxy A51

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy smartfony muszą wyglądać zawsze tak samo, to mamy dla was odpowiedź. Nie, nie muszą. Mogą być brzydkie i choć to oczywiście kwestia gustu, to mimo wszystko nowe modele od Samsunga nie wyglądają przesadnie ładnie. Nam najbardziej nie podoba się to, co widzimy na pleckach obu urządzeń, czyli bardzo dziwne i niezbyt estetyczne rozmieszczenie modułów głównych kamer. Czyżby szykowała się nowa moda? Niestety, ale na to wygląda.

Samsung Galaxy A51

Zacznijmy od pierwszego z brzegu modelu, czyli Samsung Galaxy A51. Pierwsze co rzuca się w oczy to „dziura” w ekranie, która tym razem została umieszczona centralnie, czyli podobnie, jak ma to miejsce w ostatnim Galaxy Note 10. Wygląda to dość przyzwoicie i trudno się do czegoś przyczepić, bo jak już wspomnieliśmy, wszystko jest kwestią gustu. Trochę większy „problem” mamy z tym, co znajduje się na pleckach smartfona. Cztery kamery i dioda doświetlająca LED zostały umieszczone w szerokim module, zamiast w jednym, pionowym pasku. Cóż, wygląda na to, że taki design będziemy oglądali częściej, skoro Samsung zdecydował się na jego powtórzenie także w modelu A71.

Wyświetlacz Super AMOLED smartfona ma przekątną 6.5 cala oraz oferuje rozdzielczość na poziomie Full HD+. Procesorem zarządzającym został tutaj Exynos 9611, a jego pracę ma wspierać 8 GB RAM. Do tego dochodzi jeszcze dysk 128 GB, ale można skorzystać z karty microSD i powiększyć przestrzeń na dane o dodatkowe 512 GB. Kamera do selfie oraz wideo rozmów ma 31 Mpix, a na pleckach znajdziemy całkiem potężny zestaw – 48 Mpix jako główne oczko, 12 Mpix jako szeroki kąt (123 stopnie) oraz dwa razy po 5 Mpix do głębi oraz zdjęć makro. Akumulator urządzenia ma pojemność 4000 mAh oraz oferuje szybkie ładowanie 15W. Samsung Galaxy A51 na razie pojawi się tylko w Wietnamie, a w przeliczeniu na polską walutę, kosztuje około 1350 złotych.

Samsung Galaxy A71

Ten model może i wygląda bliźniaczo podobnie do Samsung Galaxy A51, ale jednak znajdziemy tutaj kilka dość istotnych różnic. Pierwszą z nich jest ta, że Samsung Galaxy A71 jest odrobinę większy, gdyż jego wyświetlacz ma przekątną 6,7 cala, ale dalej użytkownicy otrzymają rozdzielczość Full HD+. Samo wcięcie w ekranie jest także odrobinę większe, niż w wyżej opisywanym modelu. Kolejną różnicą jest to, że zamiast procesora od Samsunga w smartfonie znajdzie się ośmiordzeniowy Qulacomm Snapdragon 710.

Samsung Galaxy A71
Fot. Samsung Galaxy A71

Jeżeli chodzi o główne kamery, to tutaj jedyną zmianą jest ta, że główne oczko zamiast matrycy 48 Mpix, będzie miało 64 Mpix. Powiększono także odrobinę akumulator w urządzeniu, bo teraz jego pojemność wynosi 4500 mAh. Można go będzie także szybciej naładować, bo w zestawie znajdzie się ładowarka 25W. W przypadku modelu Samsung Galaxy A71, nie podano jeszcze tego, ile będzie miał on kosztować, ale nie spodziewamy się, żeby był o wiele droższy od Samsunga Galaxy A51. Nie wiadomo jeszcze, kiedy urządzenia miałby zawitać do naszego kraju, ale zapewne niedługo poznamy pierwsze szczegóły na ten temat.

Nowe smartofny znajdziecie także w naszym sklepie internetowy, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment