Galaxy A8 2018

Samsung Galaxy A8 2018 — pierwsze wrażenia

Na testy Galaxy A8 2018 musiałem czekać długo, ale po pierwszych dniach z urządzeniem widzę, że było warto. Sprzęt przypomina większego brata w postaci flagowca z serii Galaxy S, jednak producent poszedł na kilka ustępstw. Jakich? Przekonajmy się w podsumowaniu wad i zalet, które dostrzegłem już w pierwszym tygodniu użytkowania.

Galaxy A8 2018

Portfolio produktowe Samsunga nie ogranicza się do sztandarowej serii Galaxy S. To również bogata w wersje linia A, w której znajdziemy zarówno mocno budżetowe konstrukcje, jak i średniaki aspirujące do miana premium. Galaxy A8 2018 jest idealnym przedstawicielem ostatniej ze wspomnianych grup. Choć sprzęt potrafi zrobić na użytkowniku piorunujące wrażenie, dopatrzyłem się w nim również wad. Zanim przejdziemy do krytyki, popatrzmy na zalety.

Zalety Galaxy A8 2018

Wiem, zbyt często przywołuję ten argument, ale nic nie poradzę na to, że w kwestii stylistyki i jakości wykonaniaSamsung po prostu miażdży. Galaxy A8 2018 wygląda podobnie do ubiegłorocznego Galaxy S8, ale ramki okalające ekran są tutaj nieco szersze. Cieszy mnie za to fakt przeniesienia czytnika linii papilarnych pod “oko” aparatu. Jeśli chodzi o wykonanie, to jest ono w zasadzie perfekcyjne. Poważnie, naprawdę ciężko odróżnić A8-kę od urządzenia dwukrotnie droższego.

Kolejnym plusem jest “pełny” dualSIM, czyli możliwość umieszczenia dwóch kart i aktywne z nich korzystanie bez potrzeby wyjmowania karty microSD. Rozwiązanie jest praktyczniejsze od slotów hybrydowych.

Ekran AMOLED zachowuje się w Galaxy A8 2018 świetnie. Na co dzień korzystam z RETINY od Apple i muszę przyznać, że kolory w wykonaniu Samsunga są po prostu piękne. Na szczęście tym razem producent nie przesadził z ich jaskrawością, co cieszy.

Wady A8 2018

Urządzenie jest świetne, ale kwota, jaką trzeba za nie zapłacić, jest zwyczajnie za wysoka. Cena jest jedną z podstawowych wad urządzenia. Niemniej, w zamian otrzymujemy wiele przydatnych bonusów, o których przeczytacie w pełnej recenzji.

Drugim problemem jest niewłaściwe zarządzanie energią lub jak kto woli — kiepska bateria. Mimo że urządzenia otrzymało akumulator o pojemności 3 000 mAh, nie udało mi się osiągnąć wyniku lepszego niż pełny dzień pracy na jednym ładowaniu baterii.

Galaxy A8 2018

W oczekiwaniu na pełną recenzję Galaxy A8 2018 zapoznajcie się ze specyfikacją techniczną urządzenia, które możecie nabyć w naszym sklepie internetowym.

  • 5,6-calowy ekran Super AMOLED
  • Rozdzielczość 2220 x 1080 pikseli
  • 441 ppi
  • Procesor Samsung Exynos 7885
  • Grafika Mali G71MP2
  • 4 GB RAM
  • 32 GB ROM
  • microSD
  • Aparat 16 Mpix

Dodaj komentarz

562 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...