SamsungSkleic750x300

Samsung Galaxy Core Lite – zaprezentowany

Wczoraj południowokoreański gigant przedstawił światu swój kolejny smartfon. Tym razem jest to wariant Galaxy Core z dopiskiem Lite. Czy nowy model ma można uznać za interesujący?

SamsungSkleic750x300

Samsung posiada naprawdę potężne portfolio inteligentnych telefonów. Teraz do oferty dołączyło kolejne urządzenie, które można określić jednym słowem – nijakie.

Tak, gigant idzie na ilość, co wprowadza pewien zamęt. Czy potraficie wymienić, chociaż połowę tegorocznych modeli giganta? Nawet ja mam z tym problem, mimo że śledzenie rynku jest częścią mojej pracy. Samsung wyraźnie skupia się na swoim flagowcu, zaś pozostałe słuchawki mają w zamierzeniu budować pozycje na marce linii Galaxy S.

Core Lite jest przykładem takiego zachowania. Słaba specyfikacja, przestarzała wersja systemu Android i design nawiązujący do flagowca. Tak właśnie Samsung walczy o klienta, a co ciekawe – to mu się udaje.

Dobrze koniec narzekania. Sprawdźmy co tak naprawdę oferuje nowa słuchawka:

Tytułowy model został wyposażony w 4.7-calowy ekran, pracujący w rozdzielczości 800 x 400 pikseli, co w dzisiejszych czasach jest kpiną. Decydując się na zakup tegoż smartfona, należy zapomnieć o jakiejkolwiek komfortowej pracy.

Za wydajność odpowiadać będzie czterordzeniowy Snapdragon 400, taktowany zegarem 1.2Ghz oraz 1GB pamięci RAM. Słabiutko, lecz jeśli ktoś ma naprawdę niewielkie wymagania – sprzęt może sprostać oczekiwaniom. Nie każdy potrzebuje wydajnościowego potwora.

Pozostała cześć specyfikacji to:

– Aparat 5Mpix;

– bateria 2000 mAh;

– NFC;

– Android 4.3.

Niestety, kolejną bolączką opisywanego urządzenia jest nieaktualna wersja systemu Android. Zastanawiające jest to dlaczego Samsung nie zdecydował się zaimplementować KitKat’a w Core Lite. Naturalnie może naprawić ten błąd poprzez aktualizację telefonu, lecz patrząc na wsparcie tych „tańszych” nie spodziewałbym się takiej „łaski”.

Samsung Galaxy Core Lite pojawi się na początku jedynie na rynku tajwańskim w cenie 266$.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...