Samsung Galaxy S4 – funkcje fotograficzne

We wczorajszej recenzji flagowego modelu koreańczyków obiecałem, że w najbliższym czasie popełnię tekst przedstawiający bliżej oprogramowanie aparatu ów smartfona. Wygląda na to, że ten czas już nadszedł… zapraszam do lektury.

main dsds750x300

Na początek kilka słów o samych zdjęciach. Nie ma co ukrywać, wychodzą po prostu wzorcowo. Naturalnie, mam tu na myśli porównanie do innych smartfonów. W sprzyjających warunkach oświetleniowych ujęcia cechują się dobrą ostrością, realnymi nie przesadzonymi barwami oraz brakiem szumów. W przypadku zdjęć w scenerii nocnej nie jest już tak kolorowo, lecz nie uważam tego za wadę. Jedynie flagowy model Nokii – Lumia 1520 potrafi poradzić sobie w tak niekorzystnych warunkach.

Dobrze, skupmy się na samej aplikacji do obsługi aparatu. Sam interfejs jest estetyczny a umiejscowienie poszczególnych opcji możemy uznać za ergomoniczne. Jak widać projektanci Samsunga przyłożyli się do walorów użytkowych, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest przyjemne i bezproblemowe.

Główny aparat pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 4128 x 3096 pikseli (13 Mpix), zaś przednia kamera posiada 2 Mpix matrycę. Dzięki trybowi Dual Camera można w pełni wykorzystać możliwości obydwu aparatów. Przykładem będzie stworzenie „pocztówki” gdzie na głównym planie występuje zdjęcie z głównego aparatu, zaś foto z przedniej kamerki posłuży jako znaczek.

Kolejną ciekawostką, o której warto napisać jest opcja Drama Shot. Funkcja rejestruje prawie 100 zdjęć w ciągu kilku sekund, następnie za pomocą specjalnego algorytmu te są przetwarzane. Efektem końcowym jest fotografia, na której możemy zaobserwować ruch przedmiotu lub postaci.

Eraser – pozwala na wycięcie ze zdjęcia niepożądanych obiektów. Działanie funkcji jest zbliżone do opisanego wyżej Drama Shot,  lecz uzyskany efekt ma na celu jedynie „wyczyszczenie” zdjęcia z np. konkretnych osób.

Dla osób zainteresowanych katalogowaniem zdjęć Samsung przygotował Story Album. Jest to swojego rodzaju pamiętnik, gdzie za pomocą wpisów możemy dodawać nowe treści (foto z opisem).

Oczywiście, wyżej opisane funkcje nie są jednymi. Aparat jak przystało na sprzęt wysokiej klasy pozwala na zdjęcia w trybie panoramicznym, HDR oraz na nakładanie specjalnych filtrów mających na celu poprawę jakości zdjęć, a nawet ich uatrakcyjnienie. Z tego też powodu uważam, że soft aparatu dostarczony wraz z nakładką Samsunga jest jednym z najciekawszych na rynku.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...