Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy S9 Plus rozebrany przez iFixit

Droższa wersja tegorocznego flagowca koreańskiego producenta została poddana testom serwisu iFixit. Specjaliści rozebrali telefon na części pierwsze, oceniając stopień możliwości naprawy-wymiany poszczególnych jego komponentów. Sprawdźmy, jak Galaxy S9 Plus wypadł na tle modelu ubiegłorocznego.

Galaxy S9 Plus

Serwis iFixit sprawdza większość obecnych na rynku urządzeń mobilnych, tworząc raporty, a nawet instrukcje dotyczące demontażu. Dzięki działalności iFixit możemy sprawdzić, czy urządzenie, które zamierzamy kupić, w razie awarii będzie można bezproblemowo naprawić. Wbrew pozorom, nie jest to tak oczywiste, jak kilka lat temu.

Pamiętam, że swojego czasu większość dostępnych na rynku urządzeń można było rozebrać i złożyć własnoręcznie. Wystarczył tylko zestaw odpowiednich narzędzi. Dziś, znaczna część samodzielnych napraw kończy się permanentnym uszkodzeniem sprzętu. Mam tu na myśli głównie droższe urządzenia renomowanych producentów. Co ciekawe, nawet serwisy (szczególnie te nieautoryzowane przez producenta) potrafią mieć trudności z naprawą, która nie zawsze kończy się sukcesem. Warto więc znać stopień możliwości naprawy smartfona jeszcze przed jego nabyciem. Sprawę ułatwiają działania serwisu iFixit.

Galaxy S9 Plus niemal jak poprzednik

Galaxy S9 Plus to wyższy wariant tegorocznego sztandarowca Samsunga, którego cena została ustalona na kwotę 3999 PLN. Sporo, dlatego też możliwość potencjalnej naprawy jest tutaj kwestią istotną. Klient wydając na smartfon niemal cztery tysiące złotych, chce mieć możliwość jego naprawy w przypadku awarii. Stłuczenia ekranu, awaria akumulatora, zbicie plecków czy niedziałający aparat — powodów do ingerencji w hardware może być wiele. Ważne, żeby proces ten był względnie bezpieczny i odwracalny, co niestety nie jest takie oczywiste, zwłaszcza w nowszych konstrukcjach.

Galaxy S9 Plus został przebadany pod tym kątem przez specjalistów z iFixit. Udało mu się zdobyć notę 4/10 punktów, czyli dokładnie taką samą jak poprzednik. Co oznacza to dla nas — klientów?

Galaxy S9 Plus

Wymiana podzespołów możliwa, choć niełatwa

iFixit chwali Galaxy S9 Plus za możliwość wymiany wielu elementów składowych urządzenia. W dzisiejszych smartfonach jest to rzadko spotykana możliwość. Inaczej wygląda już kwestia szklanej konstrukcji ekranu oraz plecków. Ich wymiana jest możliwa, ale należy do szalenie skomplikowanych i trudnych w precyzji. Łatwo o przypadkowe uszkodzenie urządzenia, dlatego też samodzielne podejmowanie prób naprawy nie powinno mieć miejsca.

Wiem, że Galaxy S9 jest modelem ultradrogim, dlatego też uważam, że zakup Samsunga Galaxy S8 dostępnego w naszym sklepie, jest w dalszym ciągu opcją atrakcyjną.

Źródło: iFixit

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...