Samsung Inkubator

Samsung Inkubator, czyli Rzeszów otwiera się na Start-upy

Wczoraj w Rzeszowie wystartował nowy projekt mający na celu wsparcie młodych przedsiębiorstw działających w segmencie internetu rzeczy. Samsung Inkubator stwarza idealne warunki do rozwoju Start-upów.

Samsung Inkubator

Samsung od dawna wspiera polskie procesy cyfryzacji biznesu i edukacji, co potwierdzają kolejne projekty firmy. Po udanych programach związanych z propagowaniem programowania wśród dzieci i młodzieży koncern postanowił wziąć się na “młode firmy”, czyli popularne w ostatnim czasie Start-Upy…

Rzeszów wita Samsung Inkubator

Czym właściwie jest rzeczony inkubator? Najlepiej wyjaśni to wypowiedz Hadriana Baumanna:

*Stworzenie inkubatora dla start-upów to kolejny krok firmy Samsung w kierunku zwiększenia swojego zaangażowania w cyfryzację Polski. Chcemy wspierać młode innowacyjne firmy dzieląc się naszymi doświadczeniami. Będąc czołową spółką technologiczną na rynku konsumenckim doskonale znamy potrzeby klientów. W Polsce działa również największe na świecie, zaraz po Korei, centrum badań i rozwoju firmy Samsung oraz nowoczesna fabryka AGD we Wronkach. Wiedza naszych inżynierów oraz doświadczenia biznesowe pomogą polskim innowatorom tworzyć doskonałe produkty i rozwiązania z globalnym potencjałem *– mówi Hadrian Baumann, prezes polskiego oddziału Samsung Electronics.

Młode firmy, szczególnie te działające w segmencie IT,a konkretnie jego najbardziej innowacyjnej część (IoT) nie mają łatwego “życia”. Zderzenie z rynkiem bywa bolesne. Ba, niekiedy samo rozpoczęcie działalności okazuje się niemożliwe w realizacji lub obarczone wieloma przeszkodami. Właśnie takim Start-upom zamierza pomóc Samsung.

Firma stworzyła dogodne warunki do rozwoju projektów z zakresu innowacyjnego IT w tym tak zwanego Internetu Rzeczy. Inkubator Samsunga umiejscowiony jest w akademiku Politechniki Rzeszowskiej, gdzie też pracować będą młodzi przedsiębiorcy oraz studenci. Na chwilę obecną liczba projektów w inkubatorze ogranicza się do trzech, ale w najbliższym czasie ma się to zmienić. Aby zdecydować, kto otrzyma nowe miejsce i związane z nim wsparcie należy przeprowadzić odpowiedni nabór weryfikacyjny. Wszak z możliwości programu powinny skorzystać przede wszystkim firmy dobrze rokujące na przyszłość.

Samsung Inkubator zapewni swoim “podopiecznym” przede wszystkim odpowiedni sprzęt oraz oprogramowanie niezbędne do prowadzenia prac badawczych. To jednak nie wszystko. Firma zapowiada także wsparcie w zakresie mentorskim, a więc Start-upy zyskają fachowe doractwo jakże potrzebne w początkowej fazie rozwoju.

Nie tylko Samsung

W działalność związaną ze wspieraniem społeczności “projektowych” angażują się również inni giganci branży, w tym Google oraz Microsoft. To pokazuje, jak potrzebne do rozwoju innowacyjności są inkubatory. To właśnie Start-upy stanowią siłę napędową technologi.

Czym wyróżnia się Samsung Inkubator na tle podobnych inicjatyw? Przede wszystkim umiejscowieniem ośrodków, w których pracować będą studenci oraz młode firmy. Giganci skupiają się na wielkich miastach, a uściślając — na Warszawie. Samsung pokazuje, że biznes można stworzyć również w mniej przyjaznym środowisku i co ciekawe — z dala od stolicy, w której królują potężne korporacje.

Jakby nie patrzeć, wschodnia część Polski może na podejściu Samsunga tylko zyskać. Współpraca firmy z Politechniką Rzeszowską, oraz Doliną Lotniczą pozwoli na rozwinięcie się wielu ambitnych osób oraz zespołów, które nie mogły pozwolić sobie na przeniesienie do Warszawy.

Źródło: Samsung — informacja prasowa

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...