Wybuchające Note 7? Samsung znalazł winnego

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących afery związanej z eksplodującymi phabletami Samsunga. Program wymiany, blokowanie, a teraz winowajca…

Note 7 Battery

Na wstępie wyjaśnijmy sobie, że Samsung zaprzeczył jakoby zamierzał blokować najnowsze (wadliwe) urządzenia z serii Note. Nie oznacza to oczywiście, że należy bezwzględnie wierzyć w zapewnienia. Sprawa jest śliska, ale poczekajmy na rozwój wydarzeń. Tymczasem przyjrzyjmy się kolejnym krokom południowokoreańskiego giganta, wśród których wyróżnić należy poszukiwania winnego „wybuchowych” incydentów.

Samsung SDI?

To właśnie rzeczona firma odpowiedzialna była za produkcję wadliwych ogniw (baterii), które są przedmiotem całego zamieszania. Choć nie jest to jeszcze oficjalne stanowisko firmy, przypuszczenia możemy wziąć za pewnik.

Analiza problemu wykazała, że procesem odpowiedzialnym za niewłaściwie wykonanie akumulatorów był błąd produkcyjny, a uściślając zbyt zbliżone do siebie płytki. Powodowało to zbytnie nagrzewanie się ogniw, a finalnie w wielu przypadkach – wybuch.

Dotkliwy kryzys, szybka reakcja

Incydenty, szczególnie te niechlubne to chleb powszedni producentów urządzeń mobilnych. Z większości z nich firmy wychodzą obronną ręką. Niestety, całe zamieszanie kosztuje niemało. Samsung straci (poza wizerunkiem) ponad miliard dolarów, co jest sumą obliczoną na podstawie kosztu wymiany wadliwych urządzeń na nowe. Czy wspomniany program „ratunkowy” jest faktycznie jedynym rozwiązaniem dla Koreańczyków?

Na to wygląda. Odnotowano aż 35 sytuacji, w których Note 7 „eksplodował”, a co za tym idziemy nie mówimy tutaj o kilku przypadkach. To nie żarty i szybka reakcja jest wręcz konieczna. Naturalnie pod warunkiem chęci zachowania „dobrej twarzy”. Samsung stanął na wysokości zadania, co docenią z pewnością fani marki. Co z przeciwnikami? Cóż, ci będą mieli odrobinę mniej argumentów tłumaczących powody hejtu.

Źródła: Twitter, Bloomberg

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...