Samsung też chce mieć swoje „inteligentne okulary”

Koreański producent zarejestrował patent „sportowych okularów”. Co prawda, dokument nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących nowego urządzenia, ale możemy podejrzewać, że chodzi o konkurenta Google Glass.

samsungglass750x300

Jak widać producenci podłapali temat okularów, podobnie jak to miało miejsce w przypadku smartwatch. Po sieci krążą pogłoski jakby nawet gigant z Redmond szykował swoją wersję Google Glass. Kwestią czasu było więc to, kiedy Samsung postanowi dołączyć do wyścigu.

samsungglasses2

Urządzenie będące „sportowymi okularami”, jak sama nazwa wskazuje maja służyć głównie osobom, lubującym się w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Podejrzewam, że to jednak nie wszystko. W końcu Samsung ograniczając funkcjonalność okularów strzeliłby sobie w stopę, marnując potencjał nowego sprzętu. Oczywiście, nie spodziewamy się tutaj funkcjonalności znanych z Google Glass, lecz z pewnością pojawi się synchronizacja ze smartfonem oraz obsługa głosowa (S-Voice).

samsungglasses3

Niestety, poza informacją o zarejestrowaniu patentu oraz kilku grafikach przedstawiających wyżej wspomniane okulary, nie wiadomo nic. Pozostaje czekać, aż Samsung postanowi wypowiedzieć się w tej sprawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...