You are here
Sapkowski i Hissrich rozmawiają o Wiedźminie – Netflix umie w promocje artykuły News 

Sapkowski i Hissrich rozmawiają o Wiedźminie – Netflix umie w promocje

W sieci pojawił się kolejny materiał, który zapowiada zbliżającą się wielkimi krokami premierę Wiedźmina, czyli nowego serialu od Netflixa. Teraz możemy zobaczyć jak Sapkowski i Hissrich rozmawiają o swoich oczekiwaniach oraz inspiracjach. Możemy też spojrzeć na to, jak wyglądała produkcja Wiedźmina „od kuchni”.

Sapkowski i Hissrich
Fot. Netflix

Widać, że Netflix traktuje Wiedźmina priorytetowo. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w końcu główną rolę gra tam prawdziwa Hollywoodzka gwiazda, czyli sam Henry Cavill. Dodatkowo, to idealny moment na to, żeby wkroczyć na rynek z serialem fantasy i zastąpić Grę o Tron, którą HBO skończyło w tym roku. Istnieją szanse na to, że faktycznie Wiedźmin odniesie bardzo duży sukces, choć może się sporo różnić od tego, co znamy z książek i opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.

Sapkowski i Hissrich

Sapkowski i Hissrich zasiedli do wspólnej rozmowy, kiedy pisarz został zaproszony na plan produkcji. Showrunnerka serialu wcieliła się tutaj w rolę dziennikarki, choć tak naprawdę, wolelibyśmy zobaczyć cały materiał, kiedy to obydwoje są przepytywani. W końcu tak naprawdę Sapkowski i Hissrich to twórcy dwóch niezależnych bytów, bo adaptacja opowiadań na potrzeby serialu, jest zupełnie innego rodzaju pracą, niż ich pisanie. Sapkowski i Hissrich zdają się rozmawiać tak, jakby byli przyjaciółmi od dawna, co cieszy, bo przecież polski pisarz od początku lekko nadzorował pracę. Może nie „nadzorował”, ale dał Netflixowi „zielone światło”.

Premiera serialu już 20 grudnia tego roku i oczekiwania wobec niego są ogromne. Netflix mocno promuje swoje nowe dziecko i nie ma się tutaj czemu dziwić. Przygotowany przez nich materiał z Andrzejem Sapkowskim oraz Lauren Schmidt Hissrich, tylko to potwierdza. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie już za tydzień. 18 grudnia ma odbyć się przedpremierowy pokaz serialu, więc pierwsze recenzje powinny pojawić się już niedługo. A przynajmniej recenzje kilku pierwszych odcinków i miejmy nadzieję, że będą one przychylne.

Wiedźmin – o czym będzie serial?

Oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Liga Sprawiedliwości), a w pozostałych głównych rolach wystąpią  Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freya Allan (The Third Day, Kraina bezprawia) jako Ciri. W pozostałych rolach pojawią się: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina, Emma Appleton (The End of The F**king World) jako Renfri, Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.

Nowe komputery oraz konsole, które pozwolą wam zagrać w Wiedźmina, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix informacja prasowa / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment