Sega Forever

Sega Forever — konsolowe hity lądują na urządzeniach mobilnych

Sega Forever to zestaw gier z konsoli Japończyków, które zostały udostępnione użytkownikom iOS oraz Androida w formie darmowej. Tak jakby…

Sega Forever

Konsole Sega były niegdyś moim marzeniem. Kiedy zasiadałem za sterami popularnego Pegazusa, zastanawiałem się, kiedy będę miał okazję zakosztować rozrywki na innej, niż dotychczas wykorzystywana platformie. Co ciekawe, w późniejszym czasie niejednokrotnie “bawiłem” się w produkcje, w których bohaterem głównym był, nie kto inny, jak Sonic, to swoje gamingowe pragnienia skierowałem w stronę Sony i “innych”. Nie mniej, sentyment do marki pozostał. Teraz dzięki uprzejmości dystrybutora będę mógł powrócić do znanego mi świata. Świata, który teraz zmieści się w kieszeni spodni. Tak, chodzi o Mobile…

Sega Forever, czyli powrót do przeszłości

Tytułowy producent zdecydował się udostępnić swoje dawne produkcje użytkownikom smartfonów oraz tabletów pracujących pod kontrolą mobilnych systemów operacyjnych — Androida oraz iOS-a. Początkowo w hubie pojawi się tylko kilka produkcji, ale Sega zapewnia, że portfolio dostępnych tytułów będzie sukcesywnie rosnąć z miesiąca na miesiąc. Na pierwszy ogień pójdą takie perełki jak:

  • Sonic the Hedgehog — przezabawna platformowa zręcznościówka, w której głównym bohaterem jest niebieski jeż Sonic. Produkcja doczekała się wielu kontynuacji.
  • Phantasy Star II — potężna, jak tam 1989 rok gra cRPG, która zawładnęła sercami graczy.
  • Altered Beast — beat em up, w którym przeciwnicy atakują naszego protagonistę, nie dając mu chwili wytchnienia.
  • Kid Chameleon — przyjemna w odbiorze platformówka, którą można polecić w zasadzie wszystkim, nawet najmłodszym graczom.
  • Comix Zone — kolejny beat em up, tym razem utrzymany w stylistyce komiksu. Nie mniej animacje wyglądają tutaj naprawdę przyjemnie dla oka.

To dopiero początek. Twórcy zapewniają, że niebawem do zabawy dołączą kolejne, nie mniej interesujące produkcje. Cóż, czekam na nie, zwłaszcza że Sega Forever oferuje to, co na początku lat 90-tych było właściwie marzeniem. Tak, chodzi o możliwość zapisania postępu w grze, które będzie ulokowane w chmurze. To znacząco usprawni zabawę, do której możemy zaliczyć uczestnictwo w rywalizacji o najwyższe miejsca w rankingu. Tak, Sega przygotowała specjalne system, w których będziemy mogli porównywać nasze postępy z innymi graczami. Element współzawodnictwa od zawsze stanowił jedną z najważniejszych cech gier wideo.

Warto wspomnieć również o tym, że gry z Sega Forever będą zgodne z kontrolerami podłączanymi za pośrednictwem Bluetooth. Oznacza to, że możecie sterować niebieskim jeżem, przy pomocy typowego pada.

Nie do końca darmowe

Sega Forever

Zasadniczo gry z Sega Forever są udostępniane za darmo wszystkim chętnym użytkownikom. W praktyce wygląda to nico mniej ciekawie. Owszem, możecie cieszyć się grami bez ponoszenia jakichkolwiek opłat, ale z “cieszeniem się” ma to niestety niewiele wspólnego. Chodzi o reklamy i to nie subtelne panele ale inwazyjne utrudniające zabawę elementy.

Próbowałem zabawy w Sonic the Hedgehog na iOS i jedyne co mogę polecić to działania mające na celu pozbycie się reklam. To oczywiście kosztuje. Niewiele, ale jednak. Za 8,99 zł możecie pozbyć się uciążliwych reklam atakujących was na każdym etapie zabawy z grą. Nie będę przekonywał, że warto, bo jest to chyba sprawa oczywista. Swoją drogą czy niecałe 9 złotych jest kwotą wysoką jak na “powrót do przeszłości”? Zostawiam was z tym pytaniem, oceńcie sami.

Źródło: Sega

Dodaj komentarz

1244 More posts in Gry category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...