Sekcja Odkrywaj na YouTube tylko dla iPhone’ów?

YouTube poinformował o starcie programu testowego, w ramach którego wybrani użytkownicy aplikacji YT dla systemu iOS otrzymają dostęp do sekcji Odkrywaj. Sprawdzamy, czym będzie charakteryzował się wspomniany element.

Jeśli korzystacie z Instagrama, doskonale znacie sekcję wyszukiwania, pod którą znajdują się spersonalizowane propozycje interesujących dla was treści. Podobna zakładka, choć nieco bardziej rozbudowana, trafi niebawem do aplikacji YouTube. Na początku skorzysta z niej skromny 1% wszystkich użytkowników apki dla systemu iOS.

Odkrywaj dla YouTube

Nowa karta pozwala na jeszcze skuteczniejsze okrywanie nowych treści przez użytkownika. Owszem, YouTube już teraz podsuwa userowi propozycje, jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Czy sekcja “Odkrywaj” takową będzie?

Tytułowa zakładka zachęci widza do poznawania nowych, nieco odmiennych od dotychczas wyświetlanych, treści. Ich atrakcyjność pod kątem konkretnego usera ocenią odpowiednie algorytmy, co zdaje się mieć sporo sensu. Nie obawiałbym się zbytnio o skuteczność narzędzia. Gigant z Mountain View wielokrotnie pokazywał już, że potrafi wykorzystać SI do podobnych projektów.

Zła wiadomość jest taka, że z nowości skorzystają na razie nieliczni użytkownicy aplikacji YouTube dla systemów z rodziny iOS. Mówimy o zaledwie 1% userów. Mamy też dobrą wiadomość — jeśli testy powiodą się, funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom.

Źródło: Macrumors

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...