Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider trafi na macOS i Linuxa

Studio odpowiedzialne za Shadow of the Tomb Raider poważnie mi zaimponowało. Okazuje się, że gra trafi w przyszłym roku na komputery pracujące pod kontrolą macOS oraz Linuxa. To zaskakujące, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że mamy do czynienia ze stosunkowo młodym tytułem.

Shadow of the Tomb Raider

Komputery od Apple nie były, nie są i prawdopodobnie nie będą nigdy sprzętem do grania. Gracze wybierają konsole oraz PC-ty, które nie tylko zapewniają odpowiednią optymalizację systemu pod kątem gamingu, ale otrzymują wsparcie deweloperów. Twórcy najpopularniejszych gier rzadko kiedy zaprzątają sobie głowy tworzeniem wersji pod Maki. Zdarzają się wyjątki, ale i tak zachodzi wtedy spore opóźnienie względem premiery wersji podstawowej gry. Może właśnie dlatego, decyzja studia tak mnie zaskoczyła…

Shadow of the Tomb Raider dla macOS

Shadow of the Tomb Raider trafi na urządzenia z macOS, co ucieszy z pewnością fanów sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Niestety, nie każdy użytkownik będzie mógł cieszyć się rozgrywką. Nie mamy jeszcze co prawda listy zgodnych z grą komputerów, jednak niemal pewne jest to, że wymagania będą wysokie. Jeśli więc łudzicie się, że starsze MacBooki “pociągną” ten, jakby nie parzyć, nowoczesny tytuł, musicie ostudzić swój zapał.

Poza komputerami klasy Mac, w grę będą mogli zagrać również użytkownicy Linuxa, ale mimo że sam byłem niegdyś zwolennikiem wielu dystrybucji, nie znam zbyt wielu linuxowych graczy. Potraktujmy to więc jako ciekawostkę. Ciekawostką nie są za to dostępne w naszym sklepie komputery, na których możecie zainstalować wspomniany system.

Źródło

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...