Showmax na grudzień – w powietrzu czuć święta i trupa

Oferta Showmax na grudzień pokazuje, że platforma chce dać swoim użytkownikom to, czego mogą oczekiwać. Ten wybitnie świąteczny miesiąc wypełniony więc będzie produkcjami podnoszącymi na duchu, ale nie zabraknie także mocniejszego uderzenia. I nie, nie mamy na myśli Szklanej Pułapki. A szkoda.

Showmax na grudzień

Wiadomo, że nie ma lepszego filmu na Święta Bożego Narodzenia, jak pierwsza część Szklanej Pułapki. Jednak w tym wypadku nie mamy co liczyć na serwisy VOD, więc pozostaje nam oczekiwanie na to, co zaproponuje w swojej ramówce zwykła telewizja. Niemniej Showmax ma przynajmniej kilka interesujących tytułów, na które warto zwrócić uwagę. Choć zapewne większość z naszych czytelników i tak je już zna.

Showmax na grudzień

Co Showmax na grudzień ma najciekawszego w swojej ofercie? Cóż, nie wiemy czy to najciekawszy z filmów, ale z pewnością będzie tym najszerzej komentowanym. Chodzi oczywiście o nową produkcję Patryka Vegi, która zatytułowana została Plagi Breslau. Premiera filmu odbędzie się w kinach, ale nie w polskich. Widzowie z naszego kraju będą musieli poczekać do 14 grudnia, kiedy produkcja pojawi się w ofercie Showmax.

O czym opowiadają Plagi Breslau? Jak sama nazwa wskazuje, choć nie mamy pojęcia czemu jest napisana po niemiecku, akcja rozgrywać się będzie we Wrocławiu. Tam, codziennie o określonej porze, dochodzi do makabrycznego mordu. I jak zwykle w takich przypadkach, trzeba sprawcę złapać za wszelką cenę. W głównych rolach zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, Tomasza Oświecińskiego oraz Darię Widawską. Czy warto poświęcić swój czas, żeby obejrzeć nowy film Patryka Vegi? Cóż, na to pytanie wam nie odpowiemy, ale spróbować nie zaszkodzi.

Świąteczna atmosfera

Showmax na grudzień na szczęście nie zawodzi, jeżeli chodzi o ofertę typowo świąteczną. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie filmy, które bawią i wzruszają do łez. Pierwszym z nich będzie To właśnie miłość, które na platformie ma pojawić się 6 grudnia, czyli w Mikołajki. To częściowo powiązane ze sobą historie ludzi przeżywających różnego rodzaju przygody w okresie przedświątecznym. Jednocześnie to doskonale wyważone kino, które łączy w sobie elementy dramatu, komedii oraz kina stricte familijnego. Wielu twórców próbowało później naśladować zapoczątkowywany tu format łączenia historii, ale wychodziło im to znacznie gorzej. Zdecydowanie warto obejrzeć To właśnie miłość nawet wtedy, kiedy widzieliśmy film już wcześniej.

Kolejnym ze świątecznych filmów będzie The Holiday, które pojawi się dokładnie tego samego dnia, co To właśnie miłość. Historia opiera się tutaj na problemach sercowych dwóch kobiet (Cameron Diaz oraz Kate Winslet), które postanawiają zamienić się domami. Wszystko dzieje się oczywiście w podobnym, przedświątecznym okresie. Produkcja jest utrzymana w innym klimacie, niż z początku można by zakładać. Nie jest to na szczęście głupia komedia romantyczna, ale całkiem przyjemne kino z dużą ilością inteligentnego humoru.

Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia pojawią się jeszcze Mikołaj i spółka oraz Wigilijny Show, czyli inna wersja Opowieści wigilijnej. Tym razem w roli głównej zobaczymy Billa Murraya. Oba tytuły zadebiutują na platformie 20 grudnia.

Thriller dobry na wszystko

Nie mogło także zabraknąć starszych produkcji w ofercie Showmax na grudzień. Pierwszą z nich będzie Gra, czyli jeden z mniej docenianych filmów Davida Finchera. W rolach głównych zobaczymy to Michaela Douglasa oraz Seana Penna. Gra to już klasyka gatunku, którą za każdym razem ogląda się z tą samą przyjemnością, co za pierwszym razem. Jeżeli jeszcze jej nie widzieliście, to koniecznie nadróbcie. Okazja nadarzy się już 13 grudnia.

Kolejnym interesującym tytułem jest Na żywo, które także pojawi się na Showmax 13 grudnia. Tym razem historia opowiedziana w filmie dzieje się w czasie rzeczywistym. Innymi słowy, każda minuta na ekranie odpowiada faktycznie dziejącej się tam akcji. Główny bohater ma 90 minut na to, by sprostać żądaniom porywaczy jego córki, bo inaczej ta zginie. To także jedna z pierwszych ról, gdzie możemy zobaczyć Johnego Deepa.

Nie zabraknie także nowych odcinków seriali, które pokochani widzowie. Z drugim sezonem powraca The Runaways, czyli opowieść o mutantach. Z nowymi odcinkami powróci także Ucho Prezesa, Egzorcysta czy SNL Polska. Szykuje się gorący grudzień.

Nowe smartfony i lapotopy znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Showmax / Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...